5. mai talgutel koristas koduloohuviliste koda nn Kahro maja hoovi ja kinosaali. Esiplaanil koja juhatuse liige Jaak Tuuksam ja näitleja Jan Uuspõld. (foto: Mait Kroonmann)

Festival toimub Pärnu mnt 326 sisehoovis, mis on müüriga piiratud ja piisavalt suur nii nõmmelaste vajaduste katmiseks kui ka väljastpoolt tulijate vastuvõtuks. Kahe päeva jooksul astub üles 14 esinejat. Kindla nõusoleku on andnud näiteks Compromise Blue, Tuberkuloited, projekt Sibul-Tuksam-Brambat, Vennaskond, Sõpruse Puiestee, Reet Linna, Kolumbus Kris ja Jan Uuspõld, Taavi Peterson & Pacemaker, Belka ning mitmed teised. Muusikud esinevad tasuta, piletitulu läheb aga otseselt saali taastamise heaks. Päeva juhib Andres Raid.

Victoria Palace avas uksed 1934. aastal Nõmme esimeseks pilvelõhkujaks nimetatud nn Kahro majas (Pärnu mnt 326) ning oli tollal üks Eesti kaasaegsemaid ja esinduslikumaid kinosaale. Saali all asus tollase Nõmme noobleim lokaal Maxim (selle aasta algusest tegutseb samades ruumides restoranpubi Von Glehn). Kino jäi sinna - küll uue nimega Võit - ka pärast sõda, kui ülejäänud maja võttis enda käsutusse NKVD, kes rajas sinna hiljem Nõmme miilitsakooli nime all tuntud õppeasutuse. Elanud üle nõukaaja, jäi kinosaal umbes 15 aasta eest unarusse ja seisab praegu kasutuseta. Saali endisest hiilgusest on järel üsna vähe, ehkki mõned osad omaaegsetest sisustuselementidest on õnneks säilinud.

Saal oli projekteeritud mitmeotstarbelisena - näiteks peeti seal kino näitamise kõrval ka Nõmme koorekihi balle. Ka taastajad näevad saali tulevikku multifunktsionaalsena: seal saaks korraldada nii kinoseansse, teatrietendusi (juba on asja vastu huvi ilmutanud rida tuntud näitlejaid, nende hulgas Margus Prangel ja Jan Uuspõld), kontserte, konverentse kui ka vastuvõtte. Aga miks mitte ka näiteks lasteüritusi, Nõmme noortemaja näiteringi etendusi ja Nõmme muusikakooli kontserte, kus tulevased näitlejad ja muusikud oma tuleristsed saaksid.

Vaata ka, mida arvavad muusikud, näitlejad ja ka Nõmme inimesed sellest plaanist: