Pilt on illustreeriv Foto: Ilmar Saabas

Tegemist oli kõrgetasemelise võistlusega, kus osalejaid kokku 62. Eesti paremikust tegid kaasa rahvusvahelised suurmeistrid Jaan Ehlvest, Meelis Kanep ja Igor Švõrjov, samuti võis mängijate seas kohata meie malelegende, rahvusvahelisi meistreid Hillar Kärnerit ja Tatjana Fominad.

Turniiri tugevusest andis tunnistust seegi, et kümne kõrgema asetusega maletaja Eesti kiirmale reiting oli üle 2300.

Turniirivõidu sai aastaid Ameerika Ühendriikides elanud, kuid nüüd kodumaale naasnud Jaan Ehlvest 7 punktiga 8-st, teine oli FIDE meister Jaan Narva 6,5 punktiga ja kolmas FIDE meister Ilja Vovk 6 punktiga. Viimsi maletajatest olid kolm paremat Margus Sööt, Ain-Valdo Müütnik ja Jüri Kuusik, valla parim noormees oli Alex Hendrik Noormets ja neiu Danielle Luks.

Turniiri korraldas Viimsi Maleselts Apones koostöös Viimsi Vallavalitsuse, Viimsi Kooli ja Eesti Male Toetusühinguga. Alates oktoobrist toimuvad Viimsi Maleseltsi Apones eestvedamisel Viimsi Kooli väikeses majas lastele maletreeningud kaks korda nädalas, esmaspäeviti ja neljapäeviti algusega kell 15.15. Lisainfo siinkirjutajalt e-posti aadressil margussoot@hotmail.com või telefonil 53 496 452.