Kõrge laega jõusaalis on palju valgust ja õhku Viimsi Teataja

Alustame uudistamist jõusaalist. Spordiklubi juht Georgi Skorobogatov ütleb, et jõusaalis on põhirõhk funktsionaalsel treeningul, mis tähendab, et treenitakse rohkem oma keha raskuse ja vabaraskustega.

Funktsionaalse treeningu jaoks on olemas kangid, hantlid, on olemas CrossCore (ehk keha pöörleva treeningu) rihmad, samas ka vajalikud plokkmasinad, kardioalal saab ennast soojendada ning keharasva põletada. Kohal on ka jõusaali valvetreener, kellelt nõu küsida.

Jõusaalis on tipptunnid õhtul seitsmest üheksani ning kõrge lagi ei tekita ka sel ajal umbset ega ülekoormatuse tunnet, sest õhku on ruumis palju. Jõusaalist viivad uksed Rohuneeme ja Haabneeme saali.

Esimeses käib parajasti hoogne LesMills kontseptsiooni uusim Sh'Bam treening - siin on ainus koht Eestis, kus seda efektset tantsulis-koreograafilist trenni alates jaanuarikuust tehakse. Haabneeme saalis teevad naised-mehed kätekõverdusi - käimas on GRITStrength ehk kõrge intensiivsusega intervalljõutreening, mis meeldib eelkõige meestele, aga ka tugevatele naistele.

Kõige põnevam tundub Pringi saal, kus saab korraga viis inimest rattapedaale sõtkudes kaasa teha virtuaaltreeningus virtuaalse treeneri juhendamisel. Suurel ekraanil jookseb rattatee, mis kulgeb kaunil maastikul, kus laugjad teelõigud vahelduvad tõusudega, samas muutub koos teega ka sportlase koormus. Lisaks infole sõidu intensiivsuse ja koormuse kohta saab ekraanil näha ka õiget kehahoiakut.

Boonuseks kaunid vahelduvad maastikuvaated. Siin saab trenni teha ööpäev läbi, peamiselt virtuaalse, aga teatud kellaaegadel ka luust ja lihast treeneriga.

Suures pallisaalis on käimas sulgpalli ja lauatennise treeningud, sama saali saab kergesti kohandada korv- ja võrkpalli ning saalihoki või laste jalgpalli mänguplatsiks. Järgmises saalis käib parajasti tennisetrenn - siin tegutseb Alo Ojasalu Tennisekooli lastetreening. Kergesti nihutatavad vaheseinad loovad võimaluse 600 publikukoha jaoks, näiteks mõne kontserdi ajaks. Kõige populaarsem ala on Georgi sõnul sulgpall, seda saab siin mängida neljal väljakul, võistelda kuni kaheksal väljakul, ja soovitav on mänguaeg ette broneerida. Ka tennist mängitakse kahel väga hea vaipkattega väljakul. Väljakukate on remondi käigus puhastatud ja nõuetekohaselt paigaldatud, mis muudab selle varasemast kvaliteetsemaks. Kui ühe tenniseväljaku kate on õhem, siis teisel on uus, samuti puitpõrandale liimitud põrandakate pehmem ja sobib neile, kes peavad oma põlvi hoidma. Väljakuid eraldavad kardinad loovad mängijale privaatsustunde.

Seda toetab ka väljakuga külgnev privaatsaun, kus saab nii lõõgastuda kui ka ärijuttu puhuda. Tennis on Eestis populaarne ja ka Viimsi spordihallis on õhtused ajad üsna hõivatud.

Hommikustel aegadel ja nädalavahetustel aga püütakse võimalikult paljudele anda võimalust mängida nii tennist kui sulgpalli, pakkudes ka soodsamat hinda. Majas on olemas ka oma tennisetreener, kellega saab mänguoskusi arendada. Rahvas koguneb Zumba trenni. Treener Eveli ütleb, et siin majas valitseb tore õhkkond ja austav suhtumine treenerisse. Rohuneeme saalis algab peagi väga aktiivne ning aeroobne BodyAttack. Kokku on valida paarikümne rühmatreeningu stiili vahel, lisaks virtuaalsed treeningud, mille valik täieneb pidevalt. Virtuaaltreening tähendab seda, et trenni saab teha ka ilma treenerita, juhul kui mõni saal on vaba, virtuaaltreener kuvatakse seinale IT-lahenduste abil, enne treeningu alustamist antakse kiire ülevaade korrektsest tehnikast ja vajaminevatest vahenditest. Praegu on virtuaaltreeningute valikus mõned LesMillsi konsepttreeningud, Zumba ning Spinning.

Igasse trenni, ka virtuaalsesse, tuleb eelnevalt broneerida koht kas internetis või telefoni teel. Viimsi Sport taotleb perekesksust, pakkudes üheaegselt tegevusi nii lastele kui vanematele. Isegi tasuta lastehoidu võimaldatakse tööpäeva õhtuti kell 17.30-21.30, kui emad-isad trenni nautivad. Maja avati sügisel ja kõik uuendused pole veel ellu viidud.

Näiteks avatakse peagi tervisekohvik SpordiRoots, kus pärast trenni saab taastuda smuuti, valgušeiki või salatitevõileibadega. Viimsi Sport on ainulaadne selle poolest, et on avatud ööpäev läbi 7 päeva nädalas.

Enamasti tegutsevad siin hilistel tundidel mehed, kuid jõusaalis kohtab ka naisi. Tullakse ka hästi vara, enne tööpäeva algust, kehale koormust andma. Tulijaid on mitte ainult Viimsist ja Meriväljalt, vaid ka Mustamäelt, Õismäelt, Lasnamäelt ja isegi Rae vallast. Kuid loetletud pole veel kõik võimalused. Lähitulevikus lisanduvad terviseteenused - testid, mõõtmised, massaažid.

Peatselt alustab spordiklubi ka seenioridele mõeldud aeroobikatreeningutega. Plaanitakse laiendada personaaltreeningute võimalusi ning suurendada klubi liikmete arvu. Paindlikke soodustusi on mitmeid, näiteks aastapaketi puhul on ette nähtud kuni viis nädalat treeningpuhkust, mille võrra saab kaarti pikendada. Ei pea ka aastatasu korraga välja käima, vaid treeningute eest saab tasuda kord kuus. Klubi pakub soodustusi mitte ainult spordihallis, vaid ka Spa Hotel Lavendel kohvikus. Aga et oma silm on kuningas, on mõttekas tulla ise kohale kõiki võimalusi proovima. Kõiki trenne saab esmakordselt tasuta kaasa teha, et lähemalt tutvuda.