Ahti Asmann Foto: Rauno Volmar

Viru Keemia Grupis suurimat osalust omav Priit Piilmann märkis, et Ahti Asmann on pikaajalise rahvusvahelise juhtimiskogemusega tunnustatud juht. “Meil on hea meel, et selline spetsialist liitub VKG tiimiga,” sõnas ta, tunnustades ka ettevõtte praegust juhtkonda, kes on Priit Rohumaa eestvedamisel viinud kontserni väga kõrgele tasemele, tuueks näiteks kolm täisvõimsusel töötavat Petroteri tehast.

Piilmann on veendunud, et just Ahmann on see juht, keda keerulisi aegu üle elav kontsern vajab.

Viimaseid nädalaid VKG juhatuse esimehe ametis olev Priit Rohumaa ütles Põhjarannikule, et tihedast konkursisõelast võitjana välja tulnud Ahti Asmann on VKG järgmise juhina kindlasti väga hea valik. “Tegemist on väga kogenud ja soliidse tippjuhiga,” sõnas ta.

Asmanni head mainet tumestabki vaid tema skandaalne lahkumine riigiettevõtte Eesti Raudtee juhatuse esimehe kohalt tänavu kevadel. Enamik uudiseportaale, kes teatasid üleeile Asmanni saamisest VKG uue juhiks, mainis seda juba pealkirjas.

Raudtee-ettevõttes mitmeid ümberkorraldusi ette võtnud Asmann esitas sisemiste intriigide ja puhkenud kütusekaardi väärkasutamise skandaali tõttu lahkumisavalduse juba märtsis, kuid pidi ametisse jääma kuni uue juhi leidmiseni. Siiski otsustas ta ameti maha panna juba 12. juunil.

Loe pikemalt Põhjarannikust.