Enne paraadi Foto: Ilmar Saabas
Aastate jooksul oleme käinud paljudes põnevates kohtades, kuhu just iga päev ei sattu. Eks siin ole pisut nostalgiatki, kui nähakse sõitmas vana veoautot. Kindlasti on vanu veokeid nähtud ka üle-eestilistel vanasõidukite suursõitudel.

Kuna eelnevate aastate sõit on meid viinud nii Koeru kui Kuusalu endiste autoremondi tehaste juurde, siis sellesuvise sõidu eesmärk on külastada Nuias asuvat remonditehast. Olud on muutunud ja veoautode kapitaalremonti ei tehta juba ammu, kuid koht on alles. Alles on ka mälupilt nende meeste peas, kes kunagi väga tihedalt remonditehaste vahet käisid.

Nüüd, aastate möödudes on huvitav vaadata, kuidas aeg on edasi läinud ja mis endistest kohtadest saanud.

Sellesuvine vanade veoautode sõit on 27. juulil. Oodatud on üle 35 aasta vanad veoautod, nende baasil ehitatud eriotstarbelised autod, bussid ja maastikumasinad. Ülevaatus ja liikluskindlustus peavad loomulikult tehtud olema. Toitlustamine ja ööbimine on igaühe enda korraldada, seepärast ei ole ka osavõtutasu.

Selleks, et osalejate sõidukite arvust saaks ülevaate ja oleks veidi kergem toimetada, palume sõiduki osalemisest teada anda aadressil raina.uhtjarv@gmail.com või telefonil 5804 0556. Lisainfot saab vajadusel telefonil 5657 7547, Endel Napast.

Kokkulepitud kellaajad on järgmised:
12.00 kogunemine Hallistes alevikus, poe juures
13.00 ärasõit Nuia poole
13.30 saabumine Nuia keskel asuvasse veoautode parklasse
14.00 pilguheit endisesse remonditehasesse
15.00 ärasõit Nuiast
16.00 saabumine Tõrvasse Loosi tänava platsile
17.00 ärasõit Helmesse
17.15-19.00 masinapark Helme mõisahoone juures, laagrisse jäämine
20.00 Helme valla päevade lõpetamine, õhtune pidu

Nii Hallistes, Nuias, Tõrvas kui Helmes saab vanu veokeid eelmainitud aegadel lähemalt vaadata ja sohvritega juttu puhuda. Loodetavasti on ka nooremal põlvkonnal huvitav ehedat ajalugu oma silmaga vaadata. Vanematest rääkimata, kellele kindlasti meenub igasuguseid huvitavaid lugusid.

Kuna taastamisel on nii mõnigi vana veoauto, on teretulnud igasugune info vanade autoosade kohta, aga samuti pildimaterjal ja muu juurdekuuluv. Vast on järgmiseks sõiduks jälle mõni masin liikumisvõimeliseks putitatud.

Tiit Talts
üks vanaveokate sohvritest
tiit.talts@gmail.com, tel 521 3692