Vabariigi valitsus on seadnud eesmärgiks olla kokkuhoidlik, siinkohal annan täiendavaid soovitusi, kuidas olla igatepidi lojaalne ja kokkuhoidlik.

Suur hulk inimesi käib iganädalaselt suuremates kaubanduskeskustes ainult ostmas, vahel aga jõutakse ka WCsse. Oma käigud tulekski nii sättida, et te ilmtingimata külastate ka WCd, kus pärast toimingute tegemist pesete ka käsi. Tegelikult pole mõtet niisama käsi pesta, vaid võtke kodust kaasa oma mustad aluspüksid ja sokipaar ning peske need puhtaks koos kätega. Tähelepanu, ärge unustage kasutada vedelseepi – selliselt toimides saavutate igapäevaste riideesemete õige puhtuse ja värskuse.

Eelistada tasuks nende kaubanduskeskuste WCid, mis on varustatud elektrilise kätekuivatusaparaadiga, sest siis saate oma pestud asjad kohe ka ära kuivatada. Häbelikumad inimesed võivad sellise pesu ette võtta näiteks autotanklates, sest üldjuhul on seal WCd mõeldud üksikindiviidide teenindamiseks ja nii saate oma pesu pesta rahulikult. Muuseas, seal võite ära pesta isegi mõne suurema riideeseme. Nii hoiate aastas kokku vähemalt paar pesumasinatäit kodust vett ja elektrit.

Kui teid hirmutab oma kodune suur elektriarve ja see rikub ära teie une, siis ei tasu oma ärkveloleku aega raisku lasta, kui juba üleval olete. Öösel üles ärgates lülitage näiteks sügavkülmik tunnikeseks välja. Selle ajaga ei jõua külmikus olev toidukraam üles sulada, aga rahulolu elektri kokkuhoiu suhtes paneb organismi eraldama serotoniini, teie meelolu paraneb, ärevustunne kaob ja see võimaldab teil uuesti magama jääda.

Siiski ei tasu sügavkülma pikalt elektrivõrgust väljas hoida, seega tasuks panna tunnikese pärast äratuskell helisema ja peale seda tunnikest magamist lülitage sügavkülmik uuesti sisse. Protsessi võib öö jooksul korrata.

Igapäevase toidutegemise rutiinis kipume jätma märkamata mitmeid kokkuhoiuvõimalusi. Hea kokkuhoiunipp on kanamunade keetmine. Paljud inimesed hoiavad mune külmkapis, aga see pole tegelikult vajalik, sest ka poodides on munad üldjuhul müügisaalides. Munade külmikus hoidmisel on ka see halb pool, et kui te võtate need otse külmast ja panete keema, siis munakoor läheb katki ja sisu valgub välja. Nüüd kui te olete selle kavalusega kursis ja munad jäävad keetmisel terveks, ei tasu munakeeduvett niisama kraanikaussi ära kallata, nagu enamik inimesi teeb. Kallake keenud vesi kruusi ja asetage vette teepakike. Juhul kui vett jäi järele rohkem, saate ka rohkem teed teha, vajadusel võite kuuma vett säilitada termoses. Sedasi hoiate kokku nii vett kui ka elektrit ja ühtlasi saate valmistada endale head maitsvat ja tervislikku teed.

Mida aga teha teepakikese niidiga, sellest võisite lugeda meie eelmisest „Targu talita“ rubriigist.

Tihtipeale ei ole võimalik minna telekat vaatama naabri juurde või siis kaubanduskeskuse elektroonikaosakonda ja paratamatult peate spordiülekannet, lemmikfilmi või -sarja kodus vaatama. See on loomulikult kallis, kuid ka siin leidub lahendusi kokkuhoiuks. Nimelt on suur osa huvitavaid saateid tulemas kommertskanalitelt ja nende kanalitega kaasnevad paratamatult ka reklaamipausid. Nüüd tasub võtta stopper ja mõõta esimene reklaamipaus ära. Üldjuhul on reklaamipausid ühepikkused ja sedasi võite teleka rahumeeli panna nii 5‒10 minutiks kinni ja siis hiljem edasi vaadata. Pikemate saadete puhul koguneb juba suurem hulk kokku hoitud elektriminuteid. Juhul kui reklaamipausi ajal tulevad naabrid koju või jõuate elektroonikapoodi, osutub kokkuhoid päris soliidseks.

ANDRUS TAMM

ANEKDOOT

HEIKI RAUDLA huumorikogust

Kokkuhoid missugune!

Mees loeb raamatut ning lülitab lampi sisse ja välja. „Mida sa teed?“ küsib naine. „Lehekülgi võib ka pimedas keerata,“ vastab mees.

JUHTUNUD LUGU

HEIKI RAUDLA Viljandist

Lugesin kusagilt, et mida kõrgem on inimese intellekt, seda enam tõmbab teda alkohol. Läksin pärast seda õue ning Valuojal toimus parajasti Teaduste Akadeemia ja Nobeli preemia laureaatide ühine istung.

KUKALT SÜGAV MÕTE

ANDRES ÜLVISTE

Tavakoolis võib ju olla tasuta haridus, aga elukoolis pead sa ikkagi kooliraha maksma!

Koolis kirjandit kirjutades tuleb silmas pidada, et sõnavabadus ei tähenda veel vaba sõnastust!

Mõnigi pahatahtlik tüüp ähvardab veel näidata, kuidas Luukas õlut teeb, aga õnneks piirdub see lubatud õlletegu vaid vahutamisega!

Inimeste ees lolliks jääda on lihtne, aga eks katsu lollide ees inimeseks jääda!

Ka kõrgemas matemaatikas on oma aabitsatõed!

PAETISME

JÜRI PAET

· Kõige maalilisem koht on kunstimuuseum.

· Kuigi ma pole tööhobune, püüab ülemus siiski minu seljas ratsutada.

· Enne küpsesse ikka jõudmist tuleb kõvasti praadida.

· Jumal lõi seitsme päevaga maailma, mille Putin võib ühe päevaga hävitada.

· Olen mitmeid kordi jumalat appi kutsunud, kuid seni tulutult. Naabrimees tuleb kohe, kui talle hõikan.

· Vanas eas loetakse ajalehest ainult surmakuulutusi.

· Mida vähem on koolis käidud, seda rohkem jääb aega elu nautimiseks.

· Miks samastatakse valetamist luuletamisega?

· Ratas osaleb tantsusaates, sest ta on hea keerutaja.

· Mõni asi paneb lausa vanduma, näiteks kuradiratas.

Ausõna

LOOSUNG

JÜRI PAET

Söö tervislikult ja joo ainult tervisenapsu!

SAJANDITAGUNE NALI

SIRJE A. REI kogust

Eluvõõrad maksuseadused

Linnakodanik jalutab Tallinna lähedal mererannas ja märkab, et üks meesterahvas on roninud suure kivi otsa, mis asub kaldast mõne meetri kaugusel. Mees kivil teeb kätega liigutusi, nagu tahaks merre hüpata, aga tundub, et ta nagu ei julge hüpata ka.

„Mine tea, järsku tahab end ära uputada,“ mõtleb linnakodanik ja jookseb läbi vee kivini.

„Kas tahate oma eluga hüvasti jätta? Miks te seda ometi soovite teha?“ küsib linnakodanik.

„Maksude pärast,“ ütleb kivil seisev mees ja pühib käega pisaraid.

„See pole ju ometi mingi põhjus,“ seletab linnakodanik. „Kui maksta ei jõua, siis saab ometi kellegi käest laenu võtta ja hiljem võla ära maksta.“

„Teate, mu härra,“ seletab mees, kes endiselt kivil seisab, „need seadused, seaduste muutmiste seadused, täiendusseaduste muutmise seaduste muutmised ning võõrkeelest kokku tõlgitud ja kirja pandud seadused ajavad mind täitsa hulluks. Kas see pole siis veel küllalt põhjustandev, et vette hüpata?“

„Minge maksude valitsusse, küll teile seal need seadused lahti seletatakse,“ soovitab linnakodanik.

„Vaadake, härra, mina olengi see ametnik, kes neid tarku seadusi peab maksualustele lahti rääkima, aga ma ei saa ise ka neist aru.“

TÕSI TAGA

ANDRES ÜLVISTE

· Parem loometöö kui loomatöö!

· Rampväsinuna ei maksa rambivalgusesse ronida!

· Tark haistab lõksu, loll haistab vaid juustu lõksus.

· Kaalujälgija eelistab põske pistmisele punuma pistmist.

· Selleks et elada täiel rinnal, tuleb enesele elus rinnaga teed murda!

· Mõni tüüp taipab hoobilt üksnes siis, kui talle vastu pead virutatakse.

· Selleks et kõik oleks suhteliselt hästi, tuleb omada kõikjal häid suhteid.

· Mõistuse hääl jääb nii mõnigi kord paraku vaid hüüdjaks hääleks kõrbes.

· Vaenujalal olles võid jalad seinale visata vaid siis, kui tegu on koduseintega.

· Kui vägivaldne mees naisel kere kuumaks kütab, kaob viimnegi kodusoojus.

· Ühed peavad seisma hea selle eest, et teised saaksid hästi pikutada.

· Kui on peenike pihus, siis kiputakse käsi laiutama.

· Musikaalne mesinik armastab mesitseerida.

· Argpüks tegi viigipüksid triiki täis.

· Upsakas koer löödi uperkuuti.

Karikatuur aastast 2013

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid