Reedel kõrgrõhkkond tugevneb, ulatub ikka servaga üle Baltimaade, kuid lõunapoolse madalrõhkkonna servast lisandub meile niiskust. Nii on ilm valdavalt pilves ja mitmel pool sajab vähest lund, saartel ka lörtsi ja vihma. Puhub idakaare tuul 3–9, päeval rannikul puhanguti 12 m/s. Õhutemperatuur on öösel –2...–7, saarte rannikul kuni +1, päeval 0...–5, saartel –1...+2°.

ILM AASTA TAGASI

24. novembril 2021 kõikus õhutemperatuur 8,0 (Ristna) ja -2,7 kraadi (Tooma) vahel. Tuule kiiruse maksimumiks mõõdeti Kuusikul 20,3 m/s. Narvas mõõdeti sademeid 3,7 mm.

Laupäeval nihkub lõunapoolne madalrõhkkond lähemale ning lumesadu laieneb kagust üle mandri. Ilm on pilves ja ajuti sajab lund, saarte rannikul ka lörtsi. Pühapäeval jätkub kaguvoolus niiskuse lisandumist. Öötundidel muutub sadu tihedamaks ning Mandri-Eesti saab korralikuma lumelisa, saartel jääb sajuvõimalus väiksemaks. Pärast keskpäeva sadu lõuna poolt alates lakkab ja taevasse tekib ajutisi selgemaid laike. Idakaare tuul on mõõdukas ning termomeetrinäidud öösiti –2...–8, saarte rannikul kuni +1, päevasel ajal –1...–6, saartel kohati kuni +1°.

Esmaspäeval koondub Baltimaade kohale kitsas madalrõhuvöönd ning lund sajab peamiselt Eesti idapoolses osas, saartel võib paiguti nõrka lörtsi ja vihma tulla. Puhub mõõdukas ida- ja kagutuul. Õhumass on veidi pehmem ja õhutemperatuur öösel –1...–6, saartel kuni +2, päeval 0...–4, saartel kuni +2°.

Teisipäev ja kolmapäev tulevad Eesti kohale laieneva madalrõhkkonna idaservas sagedaste sajuhoogudega. Saartel ja läänerannikul sajab lörtsi ja vihma, mandri sisealadel lund. Kagutuul kogub veidi hoogu ning temperatuurifoon kõigub 0° ümber, kolmapäeva õhtupoolikul võib aga Kagu-Eestis langusesse pöörata.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid