Reede öösel pilvede areng peatub ja vaid üksikuis paigus tuleb hoovihma, päeval on aga taas head tingimused hoo- ja äikesepilvede tekkeks.

Laupäeval tõmbub madalrõhuala pisut kaugemale ja õhurõhk veidi tõuseb. Nii on öötundidel taevas selgem ja üksikuis paigus hoovihma võimalus. Päeval on sadusid taas laialdasemalt, kuid sajuhood nii intensiivsed ei ole, vaid Eesti kagunurgas võib sadu olla tihedam.

Pühapäeval toob merelt saabuv madalrõhulohk uue portsu niiskemat ja ebastabiilsemat õhku ning hoo- ja äikesevihma sajab taas paljudes kohtades. Öine õhutemperatuur jääb tagasihoidliku 7–14, rannikul kuni 16, ka päevasoe napi 17–22° vahele.

ILM AASTA TAGASi

20. juulil 2022 kõikus õhutemperatuur 23,5 (Heltermaa) ja 10,4 kraadi (Väike-Maarja) vahel. Tuule kiiruse maksimumiks mõõdeti Pakril 17,4 m/s.

Esmaspäeval suundub Taani lähistel tekkinud uus aktiivne pööris Rootsi kohale, selle servas on meil ilm ikka vihmane.

Teisipäeva öösel jäävad sajud üürikeseks harvemaks, kuid päeval jõuab Eesti kohale niiskema ja soojema õhuga madalrõhulohk, mis loob head tingimused hoo- ja äikesevihmapilvede arenguks, millest mõni ka väga intensiivseks võib osutuda.

Kolmapäeval eemaldub lohk põhja, kuid hoovihma võimalus püsib ikka suur. Tuul on üsna rahulik, vaid kolmapäeval tõuseb edelatuul tugevaks.

Esmaspäeval ja kolmapäeval on termomeetrinäit tavapärase 20° piiril, teisipäeval tõuseb päevasoe 20–25ni, sajuhoogude all langeb madalamale. Ööd on aga jahedavõitu ja õhutemperatuur langeb sisemaal 10° lähedale, vaid rannikul on sooja 15° ümber.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid