Tihasepoeg võttis 8aastase tüdruku kasuemaks
(21)
"Lapsed nõudsid, et helistaksin 1313 keskkonnainspektsiooni, kuna Jussikesega juhtus sama lugu ja temale tulid tublid onud appi," rääkis Monica Eirand. Teenistusest öeldi, et linnuke tuleb vaatamata ohtudest tagasi panna ning kui murtakse, siis loodus on loodus jne. Cathlyn keeldus seda tegemast ning hakkas linnupoja eest ise hoolitsema.

Linnupoeg elab telekakummuti sahtlis, mis on kaetud võrguga, et pere teised lemmikloomad ligi ei pääseks. Kuna ruum on ikkagi pisike, käib tüdruk linnupojaga ka iga päev jalutamas.
Nüüdseks nädal aega pere juures olnud linnupojale on selga kasvanud päris suled ja jäänud vaid mõned udusuled.
Pere ei tea veel, mida linnupojaga edasi teha, kuid plaanitakse ühendust võtta mõne linnuspetsialistiga, kes annaks nõu. Cathlyn on eelkõige mures, kuidas lindu lendama õpetada.
"Tegelikult loodan ja usaldan oma lapse vaistu, seega kasvab linnuke suureks ja me laseme ta vabadusse," ütles Monica. "Enne harjutame teda toitu otsima, näiteks laseme mõne kärbsekese talle sahtlisse."


Mida teha sellises olukorras linnupojaga?
Eesti Ornitoloogiaühingu liige Riho Kinks soovitab eelkõige järgida siiski keskkonnainspektsiooni soovitusi ehk mitte lindude tegevusse sekkuda.
Soovitusi saab lugeda siit.
Järellugu 18. juulist
Cathlyn viis linnupoja hommikul arooniapõõsa otsa, et ta ikka ennast linnuna tunneks. "Kisa oli kõva ja varsti olid vanad linnud platsis, nii nad siis pendeldasid ühe põõsaotsast teise otsa ja õhtul nägime neid korraks arooniapõõsas," kirjeldab Monica Eirand. "Arvan, et tütar tegi pigem head, sest linnuke oleks hukkunud ilma lapse abita."
Pere sai oma tegevusele saime kindlust lugedes positiivseid kommentaare ning Kaja Kübarale, kelleni jõuti 1313 vastanud noormehe abiga. "Nende abiga jäi linnupoeg ikkagi metsikuks ja sulandub ilmselt edukalt oma keskkonda tagasi," lisas Monica Eirand.