peakokk Marge Humma.


Kokakursuse menüüs on sügisesed köögiviljaroad uutmoodi ja inspireerivas võtmes: kukeseenestruudel ja speltarisotto, caponata ja õuna-ingverikook ning palju muud. Särtsu lisavad eksootilisemad seemned-terad-marjad, mida nende rikkaliku vitamiinide ja mineraalide sisalduse tõttu supertoiduks kutsutakse.

Kopli taluköök on tänavu suvel Põlvamaal ajaloolise Postitee läheduses tegevust alustanud vahva kooskokkamise koht. Taluköögi perenaist Kaire Metsa seovad toiduvalmistamisega nii perekondlikud kui tööalased sidemed. „Pagarilapsena õppisin pirukal ja piparkoogil õige kiiresti vahet tegema ning siis ka kohe ise tegema," jutustab Kaire.


Täna räägitakse Eestis lisaks toidule üha enam ka toidukultuurist. Meie hooajalised, puhtas mullas kosunud juurikad, hõrgud ja ainulaadsed metsaseened ja -marjad, värske räim, suitsuliha ja must leib laovad Eesti toidule tugeva pinnase. Piirkondlikud eripärad setust ja saarest annavad värvika mustri ning kaasaegsed maitsed ja valmistusviisid lisavad värskeid nüansse.


„Kopli taluköök on loodud Eesti toidukultuuri lugu kandma ja edasi jutustama," sõnastab Kaire oma juhtmõtte. „Meie omad hobikokad ja toidusõbrad on oodatud kooskokkamistele, külalised kaugematest kantidest saavad aga ise järele proovida Eesti ehedaid maitseid. Ja kõike seda ikka kohalikust hooajalisest toorainest."


Kopli taluköögi esimesed kursused toimusid augustis Põlvamaa ökofestivali raames. „Taluköögi edasiste plaanide hulka kuulub ka kokaklubi loomine, mille kaudu pakume kõige kiiremat infot taluköögi üritustest ning püsivalt soodsamat osalustasu meie kooskokkamistel ja kursustel," selgitas perenaine.


Lähemat infot Kopli taluköögi ja selle tegemiste kohta saab nõutada kodulehelt