SA Eesti Terviserajad koostöös Eesti Suusaliiduga korraldavad sellel päeval hulgaliselt väikeseid lumepäevi üle Eesti. „Meie eesmärk on meelitada loodusesse kõiki tervisesõpru ja pakkuda neile meeldejääv päev lumes ja lumega terviseradadel üle Eesti," sõnas  Eesti Terviseradade juht Jaak Teppan. 

Rahvusvahelise lumepäeva motoks  (Explore, Enjoy, Experience) on avastada midagi uut, nautida lume võlusid ja ammutada lumest indu. Lumepäeva tähistatakse kõikidel kontinentidel, kokku 39 riigis ja 225 paigas.

Erinevate terviseradade lumepäeva kava varieerub -  saab kelgutada ja liugu lasta, aga ka suuskadel liigelda ning fotosid jahtida.

Nimekirja lumepäeva tähistavate terviseradade kohta leiab siit: 

Harjumaa - Aegviidu, Keila, Kolgaküla, Kõrvemaa, Tallinnas Järve ja Pirita terviserajad;

Ida-Virumaa - Pähklimäe terviserada Narvas;

Järvamaa - Valgehobusemäe terviserada;

Läänemaa - Palivere terviserada;

Lääne-Virumaa - Ebavere, Mõedaku, Tamsalu, Tapa, Rakke terviserajad ja Rakveres Palermo terviserada;

Põlvamaa - Mammaste terviserada;

Pärnumaa - Raeküla-Reiu terviserada Pärnus;

Raplamaa - Kaiu terviserada;

Saaremaa - Kuressaare terviserada;

Tartumaa - Lähte terviserada, Tartumaa Tervisespordikeskus Elvas ja Tähtvere Spordipark Tartus;

Valgamaa - Karula-Lüllemäe, Tõrva ja Kääriku ning Tehvandi terviserajad;

Viljandimaa - Viljandi ja Karksi-Nuia terviserajad;

Võrumaa - Vastseliina, Haanja, Kubija ja Metsavenna talu terviserajad.

Infot konkreetsete terviseradade lumepäeva kohta saab Eesti Terviserajad koduleheküljel (http://www.terviserajad.ee/lumi/), terviseradadel kohapeal ning www.world-snow-day.com ja Eesti Terviserajad Facebooki lehekülje kaudu, kus on avatud ka lumepäeva auhinnamäng.

SA Eesti Terviserajad koondab ühe kaubamärgi alla üle 80 terviseraja Eestis, mis paiknevad kokku ligi 800 kilomeetril ning mida haldavad erinevad omavalitsused, mittetulundusühingud ja eraõiguslikud isikud. Terviseradade võrgustiku on ellu kutsunud Eesti Energia, Merko Ehitus ja Swedbank, et tagada kõigile eestimaalastele aastaringne tasuta liikumisharrastuse võimalus looduses.