Festivalil osalevad: A-kategoorias Simply the Best Noorte Segakoor Vox Populi, Otsa kooli popkoor, segakoor Suisapäisa ja Tallinna Ülikooli Kammerkoor. B-kategoorias Just for Fun astuvad lavale Põllumajandusministeeriumi laulukoor, Rae Kammerkoor ja ViiKerKoo. Future is Yours tulevikukoorid on Maire Eliste Muusikakooli mudilaskoor, Meero Muusiku mudilaskoor, Pärnu Rääma Põhikooli koor VIISI-VALTER ja The Musical Robbers Püünsist koos Soome lastekooriga. Vokaalansamblite kategoorias Little Less asuvad võistlema ansambel Miinus Seitse, Aquarell, Chillin, GAM vokaalansambel, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli vokaalansambel, Meero Muusikali Grupp, Tallinna Inglise Kolledži segavokaalansambel, Tallinna Muusikakeskkooli vokaalansambel Donzelle, The Fews ja Vocamble.

Festival algab hommikul kell 10, järgmised kontserdid toimuvad kell 13, kell 16.30 ja lõppkontsert algab kell 19.30. Lõppkontserdil astub üles eelmise festivali üks võitjatest vokaalansambel Söörömöö koosseisus Tuuli Rand, Mari- Liis Aljas, Maarja Aarma, Maria Väli ja Teele Viira.

Festivali kunstilisel juhil Aarne Saluveeril on hea meel, et osalejate arv on võrreldes esimese kahe festivaliga kasvanud. "Eriti rõõmustav on näha osalejate hulgas nii palju uusi ja ka juba suurtel lavadel kogemusi omandanud vokaalansambleid.

Tõotab tulla põnev võistlus," sõnas Saluveer. Oma juhendatavad ansamblid toovad festivalile mitmed tunnustatud muusikud, nagu Toomas Voll, Kelli Uustani, Triin Ella ja Arno Tamm. Korraldajad jätkavad 2010. aastal alguse saanud koostööd Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooliga. Lisaks Otsa kooli muusikutest koosneva bändi kaasamisele, saavad festivalil praktikakogemuse ka kooli noored helirežissöörid ja -tehnikud.

Viimsi valla kultuuri- ja spordiameti juhataja Ott Kask peab oluliseks, et festivalist võtavad osa ka Viimsi koorid. "Juba kolmandat aastat osaleb JazzPopFestil Viimsi Huvikeskuses Age Toomsalu juhendamisel tegutsev ViiKerKoor.

Püünsi Kooli mudilaskoor The Musical Robbers, keda juhendab Arvo Luik, toob sel korral festivalile sõpruskoori Soomest. Festival peaks pakkuma osalemis- ja kaasaelamisrõõmu nii vallaelanikele kui ka külalistele," sõnas Kask. Viimsi JazzPopFest ootab festivali kontsertidele omadele pöialt hoidma ja mõnusat muusikat ning põnevaid etteasteid nautima.

Kuna parimatele vokaalansamblitele ja A-kategooria kooridele on rahalised preemiad, siis on osalejaid hindama palutud kolmeliikmeline žürii, kuhu sel aastal kuuluvad Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm, jazzmuusik Virgo Sillamaa ja laulupedagoog Mare Väljataga

Parimatele B-kategooria ja tulevikukooridele on auhinnad välja pannud festivali koostööpartnerid Viimsi SPA, Harmoonikum jt. Viimsi JazzPopFest on hea põhjus, et veeta üks meeleolukas laupäev koos pere ja sõpradega Viimsi Koolis ning nautida seejuures mõnusat muusikat. Lisainfo festivali kohta ja täpsem ajakava on kättesaadav kodulehel www.viimsivald.ee/jazzpopfest.