Kell 12-20 saab Mesikamäe puhkemaja Röövlimägede baaslaagris lihvida vilumusi kõrgseiklusrajal, Sadama Kõrtsis aga suitsutavad madrused värsket ja väärt kala. Põlva Talurahvamuuseumis pakutakse villa, körti ja võimu vallarahvale; magistrikraadi saab ühe päevaga omandada Ala Juusa puhkemajas vaid sel päeval avatud Sauna-akadeemias.

Suvised parlamendiistungid on kolinud puhvetisse Kopli taluköögis ning taluköögi perenaise Kaire sõnul on lubanud käised üles käärida ja köögis appi hakata mitmed tipp-poliitikud, keda muidu vaid pintsaku ja lipsuga kohtab.

Pizza Olives kõlavad kuumad itaalia lembelood ja ahjus valmivad hõrgud pizzad. Viia-Jaani labürinditalu paneb energiad liikuma ja südamed helisema ning vanaema on võtnud platsi õunapuu otsas Metsa-Lukatsi talus.

Varbuse muusikamõis on aga avanud muusikamanufaktuuri ja rõõmustab kuulajaid erinevate kontsertitega, toimub muusikaline perfomance: „Ullike seenel" jpm.

Oru talu kutsub pillerkaaritajaid metsarestorani. Puna saab palgesse, maitses suslanaiste rammusat leent Varbuse teemajas ning Eesti Maanteemuuseum on see koht, kus tee elab ja laat käib.

Sädelev stopp pannakse päevale kell 20 Eesti Maanteemuuseumi sisehoovis algaval peoõhtul koos retrohõngulist, 70. aastate muusikat viljeleva ansambliga Regatt. Pilet: 5 EUR. Piletid saadaval Piletilevis, osalevates ettevõtetes ja kohapeal.

Varbuse postijaam asub nn vanal Tartu-Võru maanteel ning selle väärika ajalooga tee künklikku ja kurvilist lõiku Liiva ristmikust Võruni tuntakse praegu Postiteena.