Meenutatakse ka 2004. a. Paluküla sõda Hiiemäe kaitseks. Siis alustasid hiie kaitsjad kohtuasja spordirajatiste ehitamise vastu Hiiemäele. Eestis on läbitud kõik kohtuastmed kuni riigikohtuni välja.
Praeguseks on Euroopa kohtus avatud toimik nr 18031/09, menetlusse seda võetud veel pole.

Hiide tulijatele meenutab Härjapea koda, et hiies peetakse meeles esivanemate tavasid. Pühapaika minnakse puhta ja kainena. Eelmisel õhtul tuleb käia saunas või end muul moel puhtaks pesta. Selga tuleks panna puhtad, soovitavalt valged või heledad rõivad. Samavõrra oluline kui väline on ka vaimne puhtus. Pühapaika minnakse ja seal ollakse puhta meele ja heade mõtetega.

Ühisele söögilauale võib tuua natuke kodumaist (hea kui kodus valmistatud) ja puhast toitu-jooki, mis on värske ning lahti lõikamata. Pakutakse ka putru ning peab silmas pidama, et kaasa toodud söök-jook tuleb kohapeal ära tarvitada. Hiiepuudele sidumiseks sobib looduslikust kiust lõng või pael.

Paluküla Hiiemägi on oma vaimselt tähenduselt Maavalla loodeosa üks tähtsamaid hiiepaiku. Mägi asub Kõnnumaa looduskaitsealal ning mäe ülemine osa on võetud muinsuskaitse alla. See aga ei taga pühapaigale kaitset.

Härjapea koda ühendab Harju-, Järva- ja Läänemaa juurtega inimesi, kes väärtustavad esivanemate pärandit ning püüavad seda edasi kanda.

Rohkem teavet SIIT.