Kui maad katab lumevaip, asuvad meie lapsed rõõmuhüüete saatel lume sees möllama. See helisev lapselik naer ja nooruse pakatav rõõmutunne tekitavad enamusele meist tahtmise välja minna, joosta ringi põlvesügavuses lumes ja tuletada meelde oma kaunist lapsepõlve.

Talv ei ole vaid üks külm, tüütu ja masendav aastaaeg, vaid selles peitub ka aastatuhandeid kestnud igipõline lootuse sünni ja armastuse aeg - jõuluaeg. See on aeg, mil pöörame mõtlikult pilgud oma sisemusse ja meie kaaslastele. See on aeg, mil võtame aja maha, mõtleme tehtule ja soovime olla koos oma lähedastega.

Eestis algab jõuluaeg just täna, toomapäeval, 21. detsembril ja lõpeb kolmekuningapäevaga 6. jaanuaril. Kõige tähtsamal kohal on muidugi jõululaupäev ja sellele järgnevad kaks jõulupüha. Jõululaupäev on täis traditsioone. Tegemist on püha ööga, mil usutakse, et on liikvel üleloomulikud jõud - nii head kui kurjad. Sel ajal oodatakse koju esivanemate hingi ja viiakse küünlaid lahkunute kalmudele. Kui vana-aastaõhtul võib mõlgutada mõtteid selle üle, mida toob uus aasta, siis jõuluöö inspireerib mõtisklusi veidi teises tundetoonis. Hoolimine, märkamine, abistamine, kaastunne ning armastus, samuti usk ja lootus olgu meile teejuhtiks nii sellel kui ka edasisel ajal.

Kutsun kõiki märkama meie ümber olevaid inimesi. Eriti neid, kes on kitsikuses ja hädas ning vajavad tuge ja toetust. Väga lihtne on ükskõikselt mõelda, et see on riigi ja omavalitsuse mure. Suures osas nii ka on ja selle nimel tehakse palju tööd, kuid kaasinimese abistavat kätt, toetavat sõna, inimlikku ja kaastundlikku meelt pole kunagi liiga palju. Kunagi ei tohiks olla kellelgi nii kiire, et ta ei jõuaks märgata teiste inimeste muresid ja miks mitte ka rõõme. Me vajame rohkem sallivust ja mõistmist, mille läbi oleme ka ise heatahtlikumad ja abivalmivad. Mida rohkem on eneseväärikust ja julgust, seda vähem on maailmas tigedust ja kurjust.

Tehes teisele inimesele head, teeme head ka endale, sest inimesel on kaks rõõmu - rõõm anda ja rõõm saada! Öeldakse, et kõige tõelisem on vanemate armastus oma laste vastu. On tore näha noori, kes loovad peret, muretsevad lapsi ja kasvatavad neid suure armastuse ja hoolivusega. Tänases ühiskonnas ei ole see ju sugugi lihtne. Võime olla uhked, et meie vallas elab 54 peret, kus kasvab 3 ja rohkem last. Palju, palju jõudu neile!

Samuti peab meie hoolivus, lugupidamine ja tänu kuuluma meist vanemale põlvkonnale, kellel ei ole kerge selle kiiresti muutuva ajaga kaasas käia.

Ärge kunagi unustage, et nendele toredatele inimestele võlgneme me oma elu ja meie ilusa kodu, mida nad on hoidnud läbi raskete aegade. Soovitan nendelt õppida seda, et elu kvaliteet ei seisne üksnes rahas ja asjades, vaid see on midagi palju, palju enamat - need on väärtused, mis on meie sisemuses.

Armsad inimesed, hooligem endast, oma lähedastest ja kaaslastest! Soovin teile kõigile rahulikku jõuluaega ja imeilusat aastavahetust!