Kõigi ehitiste puhul on püütud arvesse võtta energiasäästu põhimõtteid. 2008. aastal valmis söökla ning 2009. aastal Nooruse tn ühiselamu. „Ajakohane soojustus, põrandaküte, soojustagastusega ventilatsioonisüsteem, maaküte koostoimes linna tsentraalküttesüsteemiga. Renoveerimine on andnud väga hea tulemuse ja kokkuhoid võrreldes teiste analoogsete hoonetega – Jõe ja Sireli tn õpilaskodud – on olnud märkimisväärne,“ märkis Luiga.

Järgmise suuremahulise tööna rajati 2009.-2010. aastal õppekasvuhoone. „Kasvuhoonele projekteeriti ja paigaldati päikesepatareid vee ettesoojendamiseks. Vee eelsoojendus on taimede igapäevaseks kastmiseks väga oluline ja päikesepatareid täidavad seda rolli efektiivselt. Renoveerimise käigus paigaldati kasvuhoonesse kliimajuhtimise programm PRIVA,“ täiendas Luiga.

2011.-2012. aastal oli järg õppehoone renoveerimise käes. „Õppehoone projekteerimisel, renoveerimisel ja soojustamisel seati eesmärgiks A energiamärgise nõuded. Seda silmas pidades on soojustatud vundamendid, seinad, katused, rajatud soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Päikesepaneelid soojendavad vett ja ventilatsiooniõhku,“ täpsustas Luiga.

Hetkel on käsil veel Sireli õpilaskodu renoveerimine CO vahenditega. „Soojustatakse vundament, seinad, rajatakse uus soojustagastusega ventilatsioonisüsteem. Päikesepatareid toetavad veesoojendamist ja ventilatsiooni kütet. Loodame saada olulist energiasäästu, kuna see hoone oli suur energiaraiskaja,“ märkis Luiga.

Räpina Aianduskoolis on võimalik põhihariduse baasil õpida aiandust, maastikuehitust, floristikat ja käsitööalast ettevõtlust. Keskhariduse baasil õpetatakse aiandust, floristikat, maastikuehitust, tekstiilitööd ja keskonnakaitset. Kooli juurde kuuluvad dendropargid ja kollektsioonaiad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid