Pallihalli ehitamise on tinginud nii Jüri gümnaasiumi laiendusest tulenev kasvav vajadus uute spordiruumide järgi kui ka Rae spordikeskuse külastajate üha suurenev number.

Vallavalitsuse visiooni järgi hakkab tulevane 600 pealtvaataja jaoks ehitatav Pallihall pakkuma häid tingimusi korvpalluritele ja võrkpalluritele. Abivallavanem Madis Sarik täpsustas, et Pallihalli I korruse kaks väikest saali on kardinatega eraldatavad ning korraga saab mängida kas kahel väiksemal väljakul või ühel suurel. Väljakud ehitatakse eesmärgiga võimaldada läbi viia kõrgetasemelisi spordivõistlusi nii korvpallis kui võrkpallis. 

Samuti luuakse võimalus mängida käsipalli, saalijalgpalli ning saalihokit. Kardiotreeningute blokis, mis hakkab asuma Pallihalli II korrusel saab harrastada spinningut ja sportida sõudeergomeetritel.

Lisaks ehitatakse välja galerii-koridor spordikeskuse vana ja uue osa vahele, laiendatakse asfalteeritud ala ja luuakse juurde parkimiskohti. Olemasoleva spordikeskuse I korrusele ehitatakse puhkeala ja kohvik. Olulistest muutustest viiakse tänases spordikeskuses läbi ka see, et II korrusele ehitatakse jooksurada kergejõustiklastele ning renoveeritakse ujula bassein.

Ette on näha ka spordivarustuse laenutuse ja hoolduse punkti, mis on eraldi sissekäiguga ning riietumisruume koos saunas käimise võimalusega Jüri terviserajal sportijatele.