Kase hinnangul võis sel kevadel osa vees triivivatest võrkudest jõuda ka teisele poole piiri, sest lagunema hakanud jää liikus järve Venemaa poolsele osale.

Lisaks võrkudele tõmmati tragimise käigus veest välja kaks mõrda, kaks mutniku jooksuköit ja üks mõrra juhtaed. Võrkudest leiti omakorda kolm sinna takerdunud õngpüünist, kolm mõrraankrut koos köitega, kolm paadiankrut ning püügivahenditele raskuseks pandud kive ja esemeid.

Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahalisel toetusel läbiviidud koristustalgud toimusid kahes etapis. 29. ja 30. mail otsiti ja tragiti võrke Peipsi järve lõunaosas ning 3.-5. juunini Peipsi põhjaosas.

Peipsi koristustalgutele andis oma panuse kokku 48 inimest. Keskkonnainspektsioonist osales tragimistel 27 inspektorit erinevatest maakondadest, abiks olid veel 13 harrastuspüüdjat, neli Keskkonnaministeeriumi ametnikku, kaks abipolitseinikku, üks RMK töötaja ning viimasel päeval ka üks kutseline kalur.

"Kui kõik läbisõidetud kilomeetrid ja töötunnid kokku arvutada, on numbrid muljetavaldavad: viie päevaga tuleb vee peal läbisõiduks umbes 3100 km ja kõigi osalejate peale kokku 1008 töötundi ehk 126 tööpäeva," märkis Kask.

Kindlasti on Keskkonnainspektsioon valmis korraldama sarnaseid talguid ka edaspidi.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve võrkudest puhastamist alates 2006. aastast. Igal aastal on järvest välja tõmmatud mitusada veekogu risustavat nakkevõrku.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid