Jõgevamaal Palamuse vallas Vaidavere külas asuvat Tarto talu on esmakordselt mainitud 1721. aastal Luua mõisa dokumentides. Suguvõsa käes on Tarto talu juba viiendat põlvkonda. Talu tegutseb 240 hektaril ja tegeleb piimatootmise ning viljakasvatamisega.

Üle-eestiline avatud talude päev kuulutatakse avatuks 24. juulil kell 10, kui Tarto talu hoovis löövad peremees Margus Kull ja maaeluminister Urmas Kruuse lokulauda. Seejärel teeb peremees oma talus ekskursiooni ja esineb ansambel Kõrsikud ning Saara Kadak.

Päev jätkub ekskursioonide, õpitubade ja kontsertidega. Avatud talude päev lõpeb Tarto talus rahvatantsuansambel Tarbatu etteastega.
Avatud talude päev
  • 24. juulil toimuval teisel üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.
  • Ettevõtetega saab tutvuda veebikaardi vahendusel www.avatudtalud.ee. Iga osaleva ettevõtte kohta on kaardil kirjas tegevusvaldkonnad, kontaktandmed ja päeva programm. Avatud talude päev Facebookis.
  • 2016. aasta avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.
  • 2015. aasta juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid