Näitusel osaleb ligi 80 erinevat looma ja lindu. Kõigi nende seast saavad pealtvaatajad valida näituse kauneima tõulooma.

Sel aastal on näitusel esmakordselt kohal Austriast toodud tirooli hall lihaveis ning esindatud 9 erinevat lihaveisetõugu. Mitmed näitusel esindatud lihaveised on valitud oma tõu Eesti parimateks esindajateks.

Kohal on Eesti rekordlehm Missy, kelle 305 päeva toodang on 19 767 kg.

Esmakordselt osaleb näitusel ka kihnu maalammas, kes selle aasta algul tunnustati eraldi tõuna.

Samal ajal toimub muuseumi alal ka suur sügislaat, erinevad töötoad, töötab meeste varjupaik ja lapsed saavad koos Marju Varblasega õppida pärimusmänge ja – tantse. Lastega tegelevad klounid, vaadata saab erinevaid eksootilisi loomi ja linde. Tartu rulluisukeskuse Skatetowni esindajad näitavad oma oskusi ja räägivad rulluisutamise võludest. Ülenurme pargis toimub hobusetõugude tutvustus. Päästeameti pommikoerad demonstreerivad oma tööd ja samuti tutvustatakse erinevaid koeratõuge. Toimuvad erinevad toidutöötoad – või, sõira ja rukkileiva valmistamine. Saab degusteerida ja hinnata hoidiseid. Kohal on piimatelk „Piim – päeva pärl!“. Tartu kesklinnast saab kohale tasuta piimabussiga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid