Punase kuke aasta hakkab lõppema ja 15. veebruaril kell 23.06 astub troonile kollane maakoer. Tema valitsusaeg kestab 2019. aasta 4. veebruarini.

Kui kukeaasta kujutas endast ööpäevaringses ajas hommikut, päevaplaanide tegemise aega, siis koera-aasta kella 12–18 vahelist aega, kus tööd on kõige intensiivsemas faasis. See pole enam mõtlemise ja plaanipidamise, vaid tõsise töötegemise aeg.
Kollane ja maa räägivad sellest, et reaalsetele asjadele tuleb rohkem tähelepanu pöörata. Kollane maakoer nõuab tegelemist väga maiste praktiliste asjadega ja igapäevavajaduste rahuldamisega – toit, kütus, rõivad, töökoht, lapsed, hoolt vajavad vanurid.

Elu läheb raskemaks, sest tarbekaubad kallinevad veelgi. Et toime tulla, peab tegema kolmandiku võrra rohkem kulutusi kui aasta tagasi. Tegemist tuleb ringihulkuva koeraga, kes on pidevalt toidujahil ja nõus näljaga ka raipeid sööma.

Planeedid viitavad majanduslikele raskustele, eriti Saturni liikumine Kaljukitses, mis on maa­elementi kuuluv, seega majandusega tegelev märk.

Edasi lugemiseks:
3.49 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega