„Tänavu valisime parimat talutoitu juba kolmandat aastat järjest. Iga kord võtab võistlusest osa üha rohkem talutooteid ja talusid ning sellel aastal valisime parimatest parimaid juba kaheksas erinevas kategoorias,“ rõõmustas Kerli Ats.

Konkursil osales ka väga palju uudistooteid ja põhjalikult tootearenduse läbinud tooteid. Silma jäid nii värvikirevad marineeritud vutimunad, mustasõstra-piparmündi sorbett kui ka mitu praejuustu.

Parima talutoidu tiitli võitnud Männiku talu lambapiimajogurt köitis žüriiliikmeid oma ootamatu maitsega.

„Lambapiimajogurt üllatas meid kõiki väga positiivselt oma meeldivalt pehme tekstuuri ja maheda maitse poolest, tänu millele sobib see suurepäraselt nii soolaste ja magusate roogade kui ka hommikuhelveste juurde,“ selgitas žürii esimees Kaul Nurm. Otsustavaks said ka Männiku talu põhjalik äriplaan ja tulevikuplaanid.

Vaata ka Maamessil tehtud intervjuud Männiku talu peremehega:

Lisaks parima talutoidu üldvõitjale tunnustati kaheksa alagrupi võitjaid:

  • Parim valgutoode 2018 – suitsutatud vutimunad (Põhja-Eesti Vutifarm)
  • Parim jook 2018 – vürtsikas õunajook (Piesta Kuusikaru talu)
  • Parim juust 2018 – Andre Excellent 18 kuud (Andre juustufarm)
  • Parim piimatoode 2018 – lambapiimajogurt (Männiku piimalambad)
  • Parim pagaritoode 2018 – Luuri-Jüri rammupäts (Kaarli talukaup)
  • Parim tervisetoode 2018 – kooritud kanepiseemned (Tammejuure talu)
  • Parim maius 2018 – mustasõstra-piparmündi sorbett (Maias Viiking)
  • Parim lisand 2018 – vürtsikas lihamoos (Rebaseonu.ee)

Parima talutoidu konkursile esitatud tooteid hindas komisjon, kuhu kuulusid toidublogijad, toiduajakirjanikud, kokad, ettevõtjad ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindaja.

Parima talutoidu konkurss sai alguse 2016. aastal ja tänavu hinnati kokku 52 toodet. Kõige parema talutoidu väljaselgitamiseks hindas professionaalne žürii nii talutoodete maitseid, pakendeid, tootjate äriplaane kui ka tootearendust ja turundusideid. Talutootjate tooteid eristab Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt 2014. aastal loodud spetsiaalne märk „Ehtne talutoit“, mida kasutab nüüdseks ligi 50 tootjat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid