Hyndai juht viidi Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse, kõrvalistmel viibinud 64-aastane naine hukkus sündmuskohal.


Pärnu politseijuht Andres Sinimeri rääkis möödunud laupäeval Vahenurmes toimunud MTÜ Külaliikumine Kodukant üritusel, et külateedel liiguvad tihti ohtlikud roolijoodikud, kes ei saa arugi, et midagi valesti teevad.

"Üks joobes inimene, keda püüti takistada rooli istumast, teatas teistele: "Ega ma sõitma ei lähe! Ma lähen ju koju!" vahendas politsejuht üht anekdootlikku vabandust ning lisas: "Teine, korduvalt karistatud kodanik, kellel tungivalt soovitasin mitte enam sõita, küsis: "Jala lähen või?!"

Põhjuseid, miks näiteks Pärnumaal on liikluses hukkunute arv võrreldes varasemaga 25 protsendi võrra tõusnud, on mitu. "Tänavuste ilusate suveilmadega on tõusnud liiklussagedus, samuti on agressiivsust ühiskonnas rohkem. Seda viimast peaks kindlasti vähendama, olema üksteisega hoolivamad," rõhutas Sinimeri.

Samuti pani politseijuht inimestele südamele, et roolis loobutaks nutitelefoni näppimisest. "Ka korraks ekraanile heidetud pilk võib kaasa tuua raske õnnetuse, sest ohuolukorrale ei jõuta piisavalt kiirelt reageerida," kõneles Sinimeri.

Hoolivust ja üksteisega suhtlemist peab Pärnu politsejuht külakogukonna turvalisuse seisukohalt äärmiselt oluliseks.