Pea kümme aastat arutluse all olnud küsimus, kas alati pealtvaatajaid paelunud kergejõustik ning jalgpall mahuvad ühele staadionile, sai tänasel kohtumisel ühese vastuse- jah!

Jalgpalli poolelt on eesmärk, et Kalevi staadion vastaks UEFA poolt välja antavale teise kategooria staadionile, mis tähendab, et seal on 1500 individuaalset istekohta ning palliplatsi mõõtmed on 66x103 meetrit.

Kergejõustiku poolelt pandi tänasega punkt arutelule, kas staadionil saab olema, arvestades jalgpalliplatsi mõõtmeid, kuus või kaheksa jooksurada. Võimaluste kaaludes ning maa-ala hinnates on staadionile võimalik rajada kaheksa jooksurada.

Kalevi staadioni rekonstrueerimisega pretendeerib Pärnu Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) poolt välja antavale II klassi sertifikaadile, mis lubab siin läbi viia kõrge rahvusvahelise tasemega võistlusi.

Sarnane sertifikaat on tänaseks antud kolmele staadionile Eestis- Kadrioru Staadionile Tallinnas, Tartu Tamme Staadionile ning Rakvere staadionile.

„Kohtumine oli äärmiselt konstruktiivne ja tulemuslik. Asjad, mille üle oli rohkem kui kümme aastat vaieldud ja mis olid ikka vastuseta, said täna ühesed otsused. Hindan nii jalgpalli liidu kui ka kergejõustiku liidu kompetentsust, konstruktiivsust ja kompromissivalmidust kõrgelt. Me kavandame parima staadioni, mis võimalik. Loomulikult pole ruumiga priisata, ent staadionile mahuvad nii kergejõustik kui jalgpall“, võttis linnapea Toomas Kivimägi tänase kohtumise kokku. Ta lisas, et mõistagi kõike korraga ei saa, ent eesmärk on jätkuvalt staadion põhiosas poolteise kuni kahe aastaga korda teha.