Punane joon näitab kaardil tulevase rannapromenaadi kulgemist keskranna ja Mai elamurajooni vahel

EAS andis lõpliku heakskiidu projektile „Kergliiklustee rajamine Pärnu rannas Mai rajooni ja kesklinna ühendamiseks“. Projekti eesmärkideks on turvalise kergliikluse ühenduse tagamine kesklinna ja Mai rajooni (ja Raeküla linnaosa) vahel ning tervisespordi harrastuste ja liikuva eluviisi propageerimine. Ala väljaarendamine muudab väga olulisel määral linnakeskkonda atraktiivsemaks ja mõjutab positiivselt Pärnu linna mainet. Projekti tulemusena avarduvad linnakeskkonna kasutusvõimalused, loodav kergliiklustee tagab ohutu ja mugava liikumisvõimaluse. Projekti tulemusena vähendatakse autokasutamise vajadust ja Pärnu kuurorditsoon muutub atraktiivsemaks vabaaja veetmise paigaks.

Sügiseks saame turvalise ja kaasaegse kergliiklustee ühendamaks Mai elamurajooni keskrannaga ja vastupidi. Pärnakad on seda kaua oodanud. Nüüd võime olla kindlad, et see tuleb ja oodata pole jäänud palju,“ lisas linnapea Toomas Kivimägi kommentaariks. „See otsus on järjekordne kinnitus linna korras rahaasjadele ja usaldusväärsusele.“

Projekti toetatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest meetme „Linnaliste piirkondade arendamine“ raames. Projekti kogumaksumus on 507 989 eurot, sellest Pärnu linna osa 76 199 eurot ja struktuuritoetus 431 790 eurot.

Kõik eeltööd on tehtud ja ehitusega saab peatselt alustada. Parima pakkumuse kergliiklustee ehitamiseks tegi Lemminkäinen Eesti AS, omanikujärelevalvet hakkab teostama Taalri Varahaldus AS. Tööde tegemise aeg kolm kuud.

Samal teemal: