Nende kodulehel on esindatud ligikaudu 10 erinevat sorti, kuhu kuuluvad mitme klassi õunad. “Esimese klassi õunad on üldjuhul esteetilise välimusega, kuid võib esineda mõni kärn, mis söömist ei sega,” rääkis Halika õunatalu juhataja Lauri Kasvand. “Lisaks on meil veel ekstra klassi õunad, mis on pakendatud ja esteetiliselt väga ilusa välimusega. Need sobivad väga hästi kinkimiseks.”

Teise klassi õunad sobivad hästi moosiks, esimese klassi omad söömiseks.

Kuidas õunad tellijateni jõuavad?

“Me teeme koostööd Omniva ja Smartpostiga, et tahtjad saaksid võimalikult kiiresti ja mugavalt oma õunad kätte. “Pakime need võimalikult hästi ja tugevasse kasti, et õunad viga ei saaks. Seejärel toimetatakse need kulleriga kas koju või pakiautomaati,” seletas Lauri Kasvand, kuidas õunad tellijateni jõuavad.

Lauri Kasvandi sõnul on neil plaan hakata ka jaemüügis pakendatud õunu müüma. “Kindlasti jäävad lahtised õunad ka alles, aga paratamatult säilivad sellised õunad vähem aega, sest need saavad lahtisena erinevaid vigastusi,” põhjendas Kasvand sellist otsust. Pakendada plaanitakse just neid õunu, mis on korjatud küpsena ja on õrnema koorega. “See pole muidugi parim variant, kuid kasutame võimalikult väikest pakendit. Lisaks sellele vähendame sellega toiduraiskamist, mis lahtiste õunte puhul on suureks probleemiks,” rääkis Kasvand.

E-poes leiab valiku värskelt valminud Eestimaa õunu. Hinnavahemik sõltub kvaliteediklassist. Teise kvaliteediklassi õunte puhul 1.90- 3.80 eurot. Esimese klassi puhul 1.90-3.90 eurot.

Valikus on sügisõuntest “Krista”, “Liivi kuldrenett”, “Tiina” ja “Sõstraroosa”.