Parksepa keskkooli direktori Ilmar Kesselmanni hinnangul on õpetajate palkade külmutamine vastustundetu lahmimine: “Eesti püsimajäämise üks kõige kõvem hoob on see, et me suudame igas Eestimaa nurgas anda lastele kvaliteetset kooliharidust. Valitsus sellele praegu kaasa ei aita, vastupidi. Kogu see teema ajab mul ausalt öeldes harja väga punaseks.”

Õpetajate streigi ideed direktor toetab. “Ma olen ise volikogu liige, ei saa streikida. Õpetajad peaks seda aga kahtlemata tegema. Kui sinu väärtust ikka jalge alla tallatakse, tuleb sellele kuidagi vastata.”

Õpetaja miinimumtöötasu on praegu 1315 eurot. Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) juhi ja Tartu Jaan Poska gümnaasiumi füüsikaõpetaja Reemo Voltri sõnul noor õpetaja sellist palka alguses paar aastat teenibki. “See on 20–25 protsenti madalam kui keskmise kõrgharidusega spetsialisti töötasu. Õpetajate palkade külmutamisega kasvab vahe veelgi.”

Loe edasi uuringutulemustest, kui pikalt noored õpetajad koolis töötada kavatsevad ning mida võiks lapsevanemad ette võtta, et lastele ka tulevikus õpetajaid jätkuks.