„Võin uhkusega öelda, et mul on üks Eesti parimaid piimakarjasid,“ tõi esile Kaja Piirfeldt.

Perenaine on rajanud Remmelgamaa OÜsse kaasaegse piimafarmi koos söödaruumiga ja tegeleb juba aastaid ka tõuaretusega. Talukarjas on 81 holsteini tõugu lehma, lisaks sama suur noorkari. Maad haritakse kaasaegse tehnoloogiaga 200 ha, sellest 150 ha on omandis.

„Mul on puhtatõuline holstein-friisi kari, ma seemendan oma loomad ise, valin pullid ise, sest pean tõuaretust väga oluliseks,“ rõhutas perenaine Kaja, kes on aastatega oma talukarja väljalüpsi korralikult suurendanud.

„Kui käisin põhikoolis, juba siis lüpsin lehmad ja söötsin loomad ka üksi ära, kui vaja,“rääkis söakas taluperenaine, kelle tööpäevast suur osa möödubki laudatöödel.

Lisaks õpetab Kaja Piirfeldt Järvamaa Kutsehariduskeskuses põllumehi, korraldades praktikatunde ka oma eeskujulikult majandatud talupidamises. MTÜ Noortalunikud juhatuse esimehena on Kaja Piirfeldt tõusnud aastatega põllumajanduses tegutsevate noorte eestkõnelejaks ja liidriks. Piirfeldt kannab parima kutseõpetaja tiitlit, ta on uhke oma igapäevase lauda- ja põllutöö üle, inspireerides sellega noori põllumehi maatööd jätkama.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid