Veel selle aasta esimeses pooles ühes Läänemaa eraõiguslikus hooldusasutuses, varem aga riikliku ettevõtte Hoolekandeteenused süsteemi hooldekodudes töötanud Maarika (nimi muudetud, isik toimetusele teada) räägib kaks tundi väldanud vestluse käigus arvukatest masendust tekitavatest näidetest, millega ta aja jooksul oma töös kokku puutunud ja millel tegelikult ei tohiks selles valdkonnas kohta olla.
Maarika leiab, et hooldekodude asukad ei ole kindlasti need, kelle peal hooldajad tohiksid oma isiklikke sisemisi pingeid välja elada. Paraku seda siiski juhtub, näiteks nähvates kuuldeaparaadi kõrva panemisel abi palunud 94aastasele memmele: „Aga sa saad seda ju ise ka!” või laktoositalumatusega hoolealusele, kes piimasupi asemel midagi muud palus: „See pole sulle siin mõni restoran!”.

Selles hooldekodus, kus Maarika viimati töötas, korjati mingil hetkel tubadest ära potitoolid – kes ise WC-sse minna ei jaksanud pidi hakkama mähkmeid kasutama, aga oli ka selliseid inimesi, kes tõepoolest tualettruumini minna ei jaksanud, potitoolil käimisega aga oleksid saanud iseseisvalt hakkama.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega