Jõgi on jahimeeste sõnul kuskil 5-6 meetrit lai ja keskelt oli see vaid umbes kolm meetrit jääst lahti. Metssead sealt jää peale sealt enam ei saanud.

„See jää oli nii paks, et me seda ise lõhkuda ei jõudnud, mistõttu helistasime Reino Käärmannile, kes elab seal lähedal,“ selgitas Tamm jahimeeste seltsile.

Käärmann tuligi siis traktoriga kohale ja koos üritasid nad abivahenditega jääd lõhkuda ning pika peale said nad sinna tekitada nii-öelda koridori.

„Sead tahtsid millegipärast ülesvoolu koguaeg ujuda, aga seal oli tupik ees ja jää kinni. Võtsime siis pikad tokid ja suunasime sead sinna koridori sisse ja siis nad läksid oma teed. „Vette jäi veel viimane põrsas, kelle sai Madis kõhuli visates kõrvadest kinni võtta ja jõest välja tõmmata,“ kommenteeris Tamm.

Kogu päästeoperatsioon kestis vähemalt tund aega. „Lõpus vaatasime juba, et on minutite küsimus kas nad jõuavad ikka jõest välja, sest nad olid juba nii väsinud, aga kui nad kalda peale said, siis panid joostes minema,“ ütles Tauno.

EJS tänab tublisid Mõniste jahimehi, kes aktiivselt kohe juhtunusse sekkusid ja palju vaeva nägid, et metssead uppumissurmast päästa.