Paljude Aasia inimeste jaoks on maskikandmine norm juba ammu. Andres Putting

Peaminister Jüri Ratas ERRs: "Mask võiks olla Eesti ühiskonnas sotsiaalne norm selle haiguspuhangu ajal. Kui vaadata Euroopa Liitu, siis võib öelda, et see läheb kaheks - on kümme riiki, kus on see kehtestatud kohustuseks, on kümme riiki, kus see on vabatahtlik. Eestis ta on vabatahtlik, see ei ole täna kohustus.

Kui me teeme erinevaid leevendusi, siis kindlasti ma ei saa öelda, et me seda ei kaalu, kui me räägime avalikest siseruumidest. Aga kui me räägime näiteks kaubanduskeskuste avamisest, siis need inimesed, kes seal töötavad, kindlasti peavad kandma ja neile peab olema tagatud isikukaitsevahendid."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!