Miks on lihatoodete pakendid nii raskesti avatavad? Foto: Raivo Tasso

Tegelikult on selliseid ebaõnnestunud pakendeid palju rohkem. Kui kommi avamisega pole nii kiiret ja saab ehk tõesti ka kääridega (väga ebamugavalt) kommipaberit avada, siis toiduvalmistamisel kiiret avamist vajavad pakendid (näiteks hakkliha) on tõeline peavalu. Ilma noata seda kilet sealt karbilt ikka kätte ei saagi.

Aeg ajalt olen sattunud ostma pakendatud lihatooteid Soomes ja iga kord üllatunud, kui kergelt nad kõik avanevad, olgu tegemist hakkliha või marinaadis kanaliha või muu lihatootega. Lihtsalt rebid nurgast ja karbil olev kile eraldub lihtsalt ja mis veelgi tähtsam - pakendilt ühes terviklikus osas, nii, et karbi äärtele ei jää kinni kileribasid.

Võtsin kätte ja pöördusin oma küsimusega kirja teel ise mõne Eesti lihatööstuse poole (Rakvere, Maks ja Moorits, Saaremaa Lihatööstus). Sain neilt ka vastused. Kui päris aus olla, siis need vastused hämmastasid mind pisut.

Üks firmadest väitis, et kauplustes ikka katsutakse (?) karpe, mille tulemusena kileservad tulevad lahti. Läbi võllahuumori võiks teha siis neile ettepaneku kasutada hoopis selliseid pakendeid, mida üleüldse poleks võimalik avada - nii säiliks see seal veelgi kauem ja isegi hiljem kinnist pakendit ära visates saame olla kindlad, et toode seal sees on värske.

Tegelikult on siinsete firmade vastused ja põhjendused ikka suhteliselt “lambajutt”. Mujal Euroopas, selhulgas ka Soomes siis inimesed ei “katsu” pakendeid, neil on selle jutu järgi justkui pooled pakendid poes lahti rebenenud ja üldse säilivad sealsed tooted ka oluliselt vähem?

Olles ise ju sealsete “easy-open” pakenditega kokku puutunud võin küll kinnitada, et päris niisama karbi katsumise peale seal küll mingi serv ei rebene ja avamiseks on ikkagi vaja ka teatavat jõudu rakendada. Vahe polegi ju selle rakendatava jõu suuruses vaid selles kas peale jõu rakendamist pakend ka päriselt avaneb või ikkagi mitte.

Täpselt sama rumal on olnud kogu aeg kuulda ka Kalevi väidet, et selliselt pakendatult säilivad nende kompvekid paremini. Paremini millest? Kas Fazeri vanamoodsalt paberisse keeratud kommid (näiteks Geisha kommid) on siis ebahügieenilised? Tõesti? Vaene Fazer, kes ei suuda aja ja tehnoloogiaga sammu käia?

Vanasti ostsime poest ka lahtist leiba-saia ja hügieeniga oli ka kõik korras, tulevikus ilmselt ei piisa ka leivatoodetel lihtsalt klip-kinnitusest ja parema hügieeni tagamiseks hakatakse ka neid äkki desinfitseeritud vaakumpakenditesse panema?