Silja Lättemäe Foto: Erakogu

Paraku pole viimase aja tervisetrendid kartuliärile kõige paremini mõjunud. Nimelt kogu maailmas ja ka Eestis kartulitarbimine väheneb, kuna kartul polevat nii tervislik kui makaronitooted. Seminaril toodi ka esile, et need uuemad kaalujälgimise suundumused baseeruvad eelkõige USA näidetel, samas ei arvestata seda, et ülekaalulised ameeriklased on ohtralt söönud rasvaseid kartulikrõpse, mitte lihtsalt keetnud kartuleid nagu meil Eestis kombeks.

Selline asjatundmatus, justkui kartul teeks paksuks, ajab aga kogenud kartulikasvatajatel harja punaseks.

“Selleks et koostada loomadele söödaratsiooni, tuleb mitu aastat õppida maaülikoolis. Aga inimeste toiduratsiooni koostamiseks läbitakse vaid paarinädalane kursus, ja ongi toitumisnõustaja valmis!” tõdes üks seminaril esineja pahameelega.

Kui veidigi süveneda teadlaste uuringutesse, siis tõepoolest on meie kartulikasvatajatel õigus – kartul ei tee paksuks. Nimelt tuuakse tervisliku toidu analüüsides välja järgmist: keedukartul, eriti koorega keedetud, on kaalulangetajale kasulikum kui sama kogus makarone või riisi. Sest kartul on vesisem, sisaldab kiudaineid ja C-vitamiini. Kaalu tõstavad hoopis need rasvased lihakäntsakad ja rammus kaste seal kartuli kõrval.

Ning mis veel kõige üllatavam – igapäevane kartulisöömine rahustab inimesi. Kartulis on kolme sorti B-vitamiine, mineraalainetest ka magneesiumi, mille puudumine muudab inimese närviliseks ja väsinuks. Bataat ehk maguskartul ongi juba ametlikult kantud rahustavate toitude edetabelisse.