Sulev Oll Erakogu

Uus koroonalaine, mis uuristab meie haiget hinge ja külvab kahtlusi; poliitikute ponnistusi paanikaga parastab; majanduse miinust mõttes palju pikemaks venitab; riigikogu avaistungit skeptilise naeruga tervitab; omaenda väikest muret maailma suurimaks sätib; iga köhijat kurjategijaks peab; kaitsemaski kas mõttetuks või siis vältimatuks manab ja meid niiviisi sisemiselt väga mõruks muudab, sarnaneb ilmselgelt meie viljapuuaedade sellesügisese peremehe õuna-pihlakakoiga, keda poleks aga ehk nii palju olnudki, kui me ta õigel ajal ehk veel liblikana feromoonpüünisesse püüdnuks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!