Aasta alguses marssis südikas Viljandi pensionär, kauane pensionäride liidu esimees ning nüüdne Viljandis tegutseva sõpruskonna 80+ esimees Leida Leiur Viljandi linnavalitsusse sihiga endale sünnipäevakingitus küsida. „Lugupeetud linnapea, mul tuleb varsti suur sünnipäev, saan 2. veebruaril 85. aastaseks ja palun mulle kingitus teha,” teatas proua linnapea Loit Kivistikule.

Leiuril polnud karta midagi, Kivistik on samast koolist, kus Leiur kunagi õpetaja oli, ning ta küsiski kõigile Viljandi linna 80-aastastele ja vanematele elu lõpuni priid bussisõitu. Konkreetset vastust Leiur linnapealt toona ei saanud.

Pole püsivamat kui ajutine?

Tegelikult saab kesklinnas elav Leida Leiur ise siiani bussisõiduta hakkama, peamiselt küsis ta priid sõitu teistele. Enne masu pensionäride liidu esimehena käis ta toonase linnapea Peep Aru juures ning palus pensionäridele tasuta sõitu. Et linnaametnikke mitte koormata, pakkus Leiur lahenduse, et pensionärid istuvad ise igal kuul ühe nädala linnavalitsuses ning jagavad tasuta kuukaarte. „Olen olnud 16 aastat ka linnavalitsuse sotsiaalkomisjoni liige ja ma olen siiski küllalt kursis nende võimalustega,” viitas Leiur.

Avalehele
63 Kommentaari
Loe veel: