Leedo pidanuks saadud toetuse eest ostma veiseid, kuid ei teinud seda. Foto: Tiit Blaat
Juuli alguses tegi keskkriminaalpolitsei Saaremaal mitmes kohas läbiotsimisi. Väidetavalt oli üks koht ka laevakuningas Vjatšeslav Leedo kasutuses olev elamu, kus ei ela aga ta ise, vaid üks tema poeg. Väikene koht kihas sellest uudisest ja jutt jõudis üle kahe kuu hiljem ka Eesti Päevaleheni. Väide oli: üks Leedo poeg on kriminaaluurimise all.

Tegime järelepärimise politseisse ja Lääne ringkonnaprokuratuuri. Prokuratuurist kinnitatigi, et võimaliku soodustuskelmuse (vt kõrvallugu) uurimise käigus korraldati tänavu juulis Saaremaal mitmes kohas läbiotsimine. „Kahtlustuse kohaselt esitati KIK-ile eksitavaid andmeid ühe projekti raames tehtud kulutuste suuruse ning abikõlblikkuse kohta. Soodustuskelmuses (§ 210) kahtlustatakse 37-aastast meest ja üht MTÜ-d ning kelmusele kaasaaitamises 31-aastast meest. Käimas on kohtueelne uurimine, mida viib läbi keskkriminaalpolitsei ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur,” kinnitas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Annely Erm.


Loe edasi, mis projekti jaoks raha taotleti, milles seisnes KIK-ile valeandmete esitamine ja mida ütlesid asjaosalised uhtumi kohta.
Avalehele
51 Kommentaari
Loe veel: