Foto: Leili Mihkelson .

25. märtsil kirjutas Eesti Päevaleht Türil elavast perekond Preemast, kellelt varastati ligi 10 aastat tagasi viis hektarit metsa väärtusega pea pool miljonit krooni. Kuigi uurimismaterjalidest selgus, et kahtlusalused on leitud, ei jõudnud uurimine kunagi kohtusse.

Lääne ringkonnaprokurör lõpetas kahel korral kriminaalasja, mille riigiprokuratuur kahel korral uuendas. Kolmandal korral asus aga ka riigiprokuratuur seisukohale, et uurimisorganid on teinud kõik, mis võimalik, kuid lõplikku süüdlast tuvastada ei õnnestunud.

Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on äärmiselt kahetsusväärne, et juhtumi menetlemine võttis lubamatult kaua aega. „Kuigi mul puuduvad detailsed materjalid juhtumi kohta, võiks arvata, et kirjeldatut arvestades oleks olnud ehk mõistlik menetluse viimine kohtusse. Küll tuleb siinkohal arvestada, et prokurör on vastutav nende otsuste eest ja ta peab suutma hinnata, kas juhtumiga on võimalik minna kohtusse või mitte,” ütles Pevkur. „Tõsiasi on see, et konkreetses juhtumis kannatanu lahendust ei saanud.”

Kõik uurimistoimingud tehti

Riigi peaprokurör Norman Aas viitas, et kõnealuse juhtumi puhul on kokkuvõttes tehtud kõik uurimistoimingud, mida selliste kuritegude uurimisel tavaliselt kasutatakse.

Avalehele
113 Kommentaari
Loe veel: