Kaido Kotkase (vasakul) sõnul saavad arstid Soomes keskenduda ainult oma tööle ja tänu sellele on nende närvikava tervem. Erakogu

Eesti arstid on Soomes nii hinnas, et neile pakutakse koguni peaarsti kohti. Eesti tuntud ortopeedi, kunagise Lääne-Tallinna keskhaigla juhi Kaido Kotkasega just nii läkski. Märtsi lõpust on ta selles ametis Helsingist 340 kilomeetri kaugusel Soome läänerannikul Vaasa ja Pori vahel asuva Kristiinankaupunki KristinaMedi haiglas. „Tahaksin juhtida tähelepanu oma tagasihoidlikkusele, et midagi erilist see vast ikka pole,” naeris Kotkas ise.

Siiani Seinäjoe keskhaigla Ähtari haiglas ortopeedia ülemarstina töötanud, aga ka Vaasas haigeid vastu võtnud Kotkasele tegid ettepaneku peaarstiks tulla Kristiinankaupunki linnapea ja volikogu esimees. End Soomes juba ammu tõestanud Kotkas kutsuti lõunale, talle näidati linna ning tehti konkreetne ettepanek.

Paar kuud mõtlemisaega võtnud Kotkas nõustus. Tingimusel, et tal säilib õigus osaliselt edasi töötada ka Ähtaris. Kotkas ise arvab, et ilmselt sai tema kutsumise puhul määravaks, et peale Tartu ülikooli arstiteaduskonna diplomi on tal majanduse alal magistrikraad. „Kummalisel kombel Eestis see korda ei lähe, Eestis on oluline olla partei liige,” nentis ta.

Kotkast motiveeris peale palga — mida ta ei nimeta, selgitades, et palga mõju on lühiajaline –, imeilus ümbrus, suhtumine, töökeskkond, võimalus veelgi areneda ja midagi käegakatsutavat ära teha.

(artikkel jätkub)

Avalehele
266 Kommentaari
Loe veel: