Jan Trei (fotol) kinnitusel tegi Urmas Arumäe õiguslikus mõttes läbi füüsilise isiku pankroti. Arumäe aga eitab seda. Foto: Terje Lepp

Möödunud aastal kaebas Urmas Arumäe – kunagine justiitsminister, kes on vahepeal pidanud Viimsi vallavanema ametit ja olnud ka volikogu lihtliige – kohtusse Viimsi vallavanema Jan Trei (hagiavalduse esitamise ajal oli Trei Viimsi vallavolikogu esimees). Tegemist on tsiviilhagiga, milles Arumäe palub ümber lükata valefaktid, mida Trei on meediale jaganud. Nimelt olevat Arumäe võtnud Märt Vooglaiult kaheksa miljonit krooni laenu ja kuna ta ei olevat suutnud võlga tasuda, teinud õiguslikus mõttes läbi füüsilise isiku pankroti.

„Kaebasin Jan Trei kohtusse ning ootan temalt väidete ümberlükkamist,” märkis Arumäe. Ent asi on huvitavam. Nimelt selgus, et Advokaadibüroo Aivar Pilv on Viimsi vallavalitsusele saatnud kolm arvet kogusummas 3923 eurot ja 40 senti. Kõigil kolmel arvel on viidatud õigusabile ja selgitatud, et tegemist on Arumäe hagiavaldusega Jan Trei vastu.

Avalehele
68 Kommentaari
Loe veel: