Foto: Raivo Tasso

Vanemuise näitleja Herta Elviste nimiosalisena Juhan Smuuli näidendis “Lea”.

Filmiarhiiv / Ajakirja Kultuur ja Elu toimetus

Näitleja Herta Elviste andis Maalehele avameelse intervjuu, kuid hakkas siis räägitu pärast muretsema ja palus ajakirjanikul hoida selle avaldamine ajaks, mil ta ise juba siitilmast läinud on.
Loe edasi...

Endine Endla teatri näitleja Margus Oopkaup võitleb depressiooniga ja elab päev korraga. Ta kirjutab näitemänge ning teeb psühhiaatriakliiniku päevakeskuses näiteringi.
SVEN ARBET

Margus Oopkaup töötas 18 aastat Endla teatris näitlejana, kuni temast lahti öeldi. Viimased 14 aastat on ta võidelnud depressiooniga, mis ikka ja jälle tagasi tuleb. Ta saab kuus 227 eurot invaliidsuspensioni ja kulutab päevas toidule 3 eurot.
Loe edasi ...

FRED JÜSSI
Foto: Ingmar Muusikus

Täna 80aastaseks saav Fred Jüssi ütleb “jaaa...”. Ütleb nõnda, et see paneb kaasa mõtlema. Selles kolme a-ga “jaaa-s” on mitukümmend kõla ja tähendust – mõttemuusikat alati.
Loe edasi ...

Ilona Kaldre
Foto: Marek Paju, МК-Эстония
Selgeltnägija
Ilona Kaldre
ütleb intervjuus Maalehele, et inimesed kalduvad liiga kergelt ebausku ning kipuvad enda tehtud vigu ajama needuse kaela, ilma et sellel vähimatki alust oleks.

Loe edasi ...
Andrus Kivirähk saab Tallinna kesklinnas elades ilma autota hakkama, käib jala. Pildil teeb ta endale ja fotograafile esimest korda uue trammiga sõitu.
Foto: Sven Arbet
Mida arvab põline linnamees elust maal? “Minu jaoks on kesklinnas elamine olulisem kui vaade aknast,” ütleb Eesti osavaim kirjamees
Andrus Kivirähk
, võttes sellega ühtlasi linnastumise paratamatuse kokku.

Loe edasi ...
Luule ja Arvo Viilma tegelesid nooruses peotantsuga ja neile meeldis ka hiljem tantsupõrandal jalga keerutada.
Erakogu
Eestis enneolematu populaarsuse võitnud ja autoõnnetuses hukkunud Luule Viilmast rääkides ütleb abikaasa Arvo Viilma, et naine elas küll lühikest aega, ent palju intensiivsemalt kui inimesed tavaliselt.

Loe edasi ...
Tiit Hennoste
Foto: Raivo Tasso
Keele- ja kirjandusteadlane Tiit Hennoste usub eesti keele püsimisse, kuid talle teeb muret eestikeelse teaduse ja ajakirjanduse tulevik.

Loe edasi ...
Andres Mustonen
Foto: Andres Putting
“Ma ei tee kunagi asju, mis mulle ei meeldi, ja ma ei tea, mis asi on väsimus. Ma ei tee tööd,” teatab muusik Andres Mustonen, kes kavatseb oma edasise elu siduda Jeruusalemmaga.
Loe edasi ...
Vladislav Koržets
Foto: Terje Lepp, Maaleht

Kui suudad inimestele rõõmu teha, siis tunned, et ei ela ilmas asjata, ütleb humorist, kirjanik, saatejuht ja kalamees Vladislav Koržets. Nüüd valmistab ta rõõmu veel ühes uues ametis.
Loe edasi ...

Samuel Golomb
Foto: Sven Arbet

Inimene võib küll teada anekdoote koondus­laagritest, kuid see ei tähenda, et ta peaks neid laval rahvale esitama, arvab Eesti üks tuntumaid juute Samuel Golomb.
Loe edasi ...

Vennad Hirvo ja Aivar Surva jaanipäeval isatalu õuel. Kokku saades musitseerivad ja laulavad Survad alati – pea kõik peres on laulnud koorides, käinud muusikakoolis, muusika on neile lihtsalt loomulik keskkond, olemise osa.
Foto: Ene Raudar

Postimees valis tänavuseks aasta inimeseks 26. üldlaulupeo kunstilise juhi Hirvo Surva. maaleht avaldab sel puhul uuesti 2013. aasta suvel tehtud loo Hirvo Surva ja tema venna Aivariga.
Loe edasi ...