Kalle Hamburg Foto: Sven Arbet

Rapla maavanema Tiit Leieri eestvõttel loodi teenetemärgid „Raplamaa kuldne vapimärk“ ja „Raplamaa hõbedane vapimärk“, mis on asutatud maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste tunnustamiseks. Teenetemärki annab välja Rapla maavanem koos Raplamaa Omavalitsuste Liiduga. Kuldse vapimärgi juurde käib ka tippauhind Rapla Redel koos 2500-eurose rahalise preemiaga.

Maavanema poolt moodustatud auhindamiskomisjon otsustas esimese kuldse vapimärgi anda teenekale põllumehele Kalle Hamburgile, kes on üks Eesti tunnustatumaid kartulikasvatajaid ja aretajaid. Hamburg on aastate jooksul andnud olulise panuse oma põhimõtte, mida rohkem on maal enesega rahulolevaid talupidajaid, seda tervem on maaelu, teostumisse. Ta on hoidnud kõrgel põllumehe mainet ja jätkanud edukat tegutsemist ka rasketel aegadel.

Rapla maakonna hõbedase vapimärgi saavad teenekas kergejõustikutreener Toivo Ilves ning Nurmijärvi valla noorsootöö juht Merja Winha-Järvinen, kes on üle 20 aasta olnud Rapla maakonna ja Soome Nurmijärvi valla koostööd edendaja.

Kõik autasud antakse üle 22. veebruaril Eesti Vabariigi 95. aastapäevale pühendatud maavanema vastuvõtul Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis.