Erakordselt musikaalse ja loomeenergiast pakatava näitlejana mängis Jüri Aarma paljudes lavastustes ka mitmesuguseid instrumente ning laulis. 1983. aastal lavastas Kaarel Kilvet Noorsooteatris Carl Michael Bellmani (koostanud Mati Sirkel) “Verinoore plika ja pilgeni klaasi”. ETMM
Dale Wassermani “Lendas üle käopesa” lavastas Noorsooteatris 1985. aastal Vjatšeslav Gvozdkov. Põrandal lebab alistatud patsient Ruckley. “Üks Jüri Aarma ainulaadsemaid rolle,” ütleb Raadio­teatri toimetaja ja teatrikriitik Pille-Riin Purje. Õde Ratched – Katrin Saukas; doktor Spivey – Enn Kraam.

Linnateater

Lavastuses "Lendas üle käopesa" oli Jüri Aarma mängitud Ruckley'l vaid üks kirglik repliik (siinkohal välja öelda ei tihkaks), mida need, kes lavastust näinud, ei ole kindlasti unustanud.
Linnateater
1994. aastal jõudis Noorsooteatri lavale Sam Shepardi “Maetud laps”, kus Jüri Aarma oli Bradley. Üheks lavapartneriks Piret Kalda Shelly rollis.

ETMM

“Valge tee kutse”. Pillimehed – Rein Oja, Jüri Aarma, Tõnu Raadik.

Linnateater

Jüri Aarma lõi koos kolleegide Lauri Nebeli ja Kaarel Kilvetiga 1980. aastate menuansambli Hampelmann, mis esitas rahvalikke ja humoorikaid laule.
ETMM