Foto: Ingmar Muusikus

“Võta üks sidrun, üks suur küüslauk ja maitse järgi suhkrut. Riivi sidrunikoor, tükelda sidrun ja küüslauk. Keeda sidrunimahl siirupiks, sega kõik kokku ja kaaneta,” räägib moosi autor Marika Vartla Virumaalt. Nii lihtne see ongi?

Seda, et  huvitavate ja maitsvate hoidiste tegemine on kerge, väitsid esialgu kõik hoidistemessil osalejad. Kui aga täpsemalt küsima hakata, tuleb välja, et kõigega on piisavalt tükeldamist, hautamist, keetmist,  kuumutamist ja põhjakõrvetamise ohtu.

Väga hea valikuga oli lisaks Eesti oma tegijatele väljas Smiltene põllumajanduskool. Hästi maitsev oli nende punasesõstra-kurgimoos: punase sõstra hapukust pehmendas kurgi mahedus ning omapärase nüansi andis iseloomulik kurgimaitse. Kuigi kõige enne sai tühjaks hoopis see nende purk, milles oli apelsini-viskimarmelaad.

Kokku oli oma hoidistega Olustvere messil väljas 17 seltskonda — kodukandi- ja külaliigutajaid, seltse ja seltsinguid. Hoidiseid oli kaasa toodud üle 200.

“Tänavu oli 220 hoidist, 105 soolast ja 115 magusat,” tegi päevast kokkuvõtteid ürituse eestvedaja, Olustvere turismikeskuse juhataja Tiina Randaru. Tema sõnul laieneb mess iga aastaga. Kui mullu mahuti ära leivakotta, siis tänavu tuli messi jaoks eraldi telk püsti lüüa.

Loomulikult oli messitelk kogu aeg ka degusteerijatest tulvil. Nende eelistuste alusel selgusid ka võitjad.

Parimad soolased hoidised

1.      Lääne-Viru maanaiste seltsi viikingite seenesupp

2.      Tori maanaiste seltsi hapendatud seened

3.      Kõrvitsa-paprikasalat (autor Urve Mukk)

Parima magusad hoidised

1.      Lääne-Viru maanaiste seltsi küüslaugumoos

2.      Põltsamaa ametikooli astelpaju-õunamoos

3.      Ulve Kannemäe tomati-maasikamoos

Ahhaa-elamus

1.      Küüslaugumoos, mis sai esikoha ka magusate hoidiste grupis (autor Marika Vartla)

2.      Pihlakakaste (autor Viivika Sarv)

3.      Õunad mee ja võiga (autor Viivika Sarv)