Foto: Repro

Pärast seda kui väike sportlennuk rammib rikka suurtöösturi majja ja kaks pardal viibivat pilooti on sunnitud sekkuma majaelanike eraellu, paljastub ühe pealtnäha kõrge moraaliga perekonna tõeline nägu.
Miks on noortega nii, et üks taevast alla sadanud armuseiklus võib iga kell üles kaaluda perekonna kõrge moraali ja vanemate aastatepikkuse süvakasvatuse?!

Ühe suvise pärastlõuna jooksul pannakse kaalumisele kokku kaheksa abieluettepanekut. Missugune neist abieludest võiks olla paljutõotav, missugune mesallianss, ajendab üht tulevast abielumeest välja ütlema Shaw kuulsat mõttetera: „Kui abielud sõlmida nii, et panna kõik meeste nimed ühte kotti ja naiste omad teise, ja lasta kinniseotud silmadega lapsel neid välja tõmmata nagu loteriivõite, oleks õnnelike abielude protsent sama kõrge kui praegu.“

Läbi aegade üheks vaimukamaks näitekirjanikuks peetavat Shaw`d iseloomustab halastamatu ja terav huumor, eriline inimeste tundmine ja aristokraatliku-seltskondliku "kõrge moraali" kahtluseallapanek.

Shaw' menukaim näidend on "Pygmalion", mille põhjal Frederick Loewe ja Alan Jay Lerner kirjutasid muusikali "Minu veetlev leedi". Muusikafilm "Minu veetlev leedi"(1964, režissöör George Cukor, peaosades Audrey Hepburn ja Rex Harrison) pälvis kaheksa Oscarit.

Etendust „Mesallianss“ saab näha:
2.-26. augustini Ohtu mõisas
9.–19. augustini Eesti Maanteemuuseumis, Varbuse hobupostijaamas.

---

Autor: G. B. Shaw
Lavastaja: Roman Baskin
Kunstnik : Ann Lumiste
Mängivad: Roman Baskin, Üllar Saaremäe, Martin Veinmann, Alo Kõrve, Riho Kütsar, Epp Eespäev, Elina Pähklimägi, Alina Karmazina, Margus Groznõi/Andres Raag