Kihnu Virve. Foto: Daisy Lappard, Ajakirjade Kirjastus/Naisteleht
  • Alati särtsakas Kihnu Virve kukkus kord kodus põlve peale ja oli kolm päeva "täitsa sirevil ja kuidagimoodi asju ka ei saanud aetud, nii vigane olin." Arsti kutsus ta põlve vaatama alles kolme päeva pärast. "Kiirabi tahtis linna viia, aga ma ütlesin, et ega iga tühja asja pärast saa kohe linna minna, püha jumal! Korra kukun maha ja kohe jookse linna!"
  • Virvel on raudne põhimõte, et kodust välja minnes ei kõlba hädaldada. Siis tuleb laulda, tantsida ja pidutseda.
  • Paadunud optimistina on tema klaas alati pooltäis, mitte pooltühi.
  • Mossis Virvet ei kujutaks vist keegi ette, sest ega tal polegi kombeks mossitada. Ta ütleb ära, mis tal öelda on, ning nörritav olukord ongi lahendatud.
  • Elu nukramatel hetkedel otsib Virve tuge merest, toetab selja suure halli kivi vastu ja vaatab mõtlikul ilmel loksuvaid laineid. Kui vaja, kas või mitu tundi jutti.

Maalehe ajakirjanik Alo Lõhmus ja fotograaf Ingmar Muusikus said kaheksa aastat tagasi vastlapäeval tõukelguga Kihnus käies reisilt erakordse kingi — Virve andis neile koduteele kaasa laulu. Head kuulamist!

Kihnu Virve
Taavi Sepp

Virvega kunagi aastate eest raamatu tegemist alustades valitses väljas suur talv. Hanged olid põlvini ja pakane näpistas ninast. Teatud mõttes oli see hea aeg Kihnu minekuks, sest nii sai sel väikesel saarel elava lauliku argipäevast kõige paremini aimu.
Loe edasi...

Virve Köster
Foto: Bianca Mikovitš
Nädalavahetusel toimunud
Kihnu
räimeretk lõppes meeleoluka peoga, kus lõi laulu lahti ka Kihnu Virve pereansambel, kellel oli teadaolevalt esimest korda ajaloos ka soojendusbänd.

Loe edasi ...
Foto: Eero Hänninen
87aastane
Kihnu Virve
ehk Virve Elfriede Köster kinnitab, et läheb kindlasti pühapäeval valima.

Loe edasi ...
Kihnu Virve lapselapsega.
Foto: Ilmar Saabas
Alati särtsakas
Kihnu Virve
kukkus möödunud kevadel kodus põlve peale ja oli kolm päeva "täitsa sirevil ja kuidagimoodi asju ka ei saanud aetud, nii vigane olin."

Loe edasi ...
Kihnu Virve ja tema pereansambel.
Foto: Andres Putting
Curly Strings
tundub vaatamata võõrakõlalisele nimele “hoopis teistmoodi” ansambel. Hoolivam ja tõsisem, ausam, kui mitmed teised tipp-pundid.

Loe edasi ...
Kihnu Virve Tiirimetsas
Foto: Irina Mägi, del
Kihnu Virve andis koos pereansambliga eile Saaremaal Tiirimetsas hoogsa kontserdi.
Loe edasi ...
Kihnu Virve Kaika Lainel külas
Foto: Raivo Tasso, Maaleht
Kihnu laulumemm Järsumäe Virve kohtus Kaika Lainega esimest ja viimast korda Laine sünnipäeval. Hiljem on nad mitu korda ka telefonitsi suhelnud, kuid mõned jutud jäid ka pidamata. "Ma nutsin päris pisaraid, nii armas inimene oli," hakkas Virve hääl Lainest kõneldes värisema.

Loe edasi ...
Kihnu Virve hõljukiga keset merd. Foto: Paal Põlluste
Tänase uduse ilmaga Kihnu ja mandri vahet lennuk ei lenda ning inimesed asusid Munalaiu poole teele hõljukiga. Paraku läks masin poolel teel katki ning teelised, kelle seas oli ka sünnipäevalaps Kihnu Virve, jäid keset merd toppama.

Loe edasi ...
Foto: Ingmar Muusikus
Vanasti käisid hülgekütid tõukekelguga üle jää saaki hankimas. Maaleht sõitis vastlapäeval kelkudega üle mere Kihnu Virvelt laulu tooma.

Loe edasi ...
Foto: Bianca Mikovitš
Ülipopulaarne Kihnu laulumemm Järsumäe Virve otsustas laupäeval pärast Haanjas antud kontserti põigata õnnitlema legendaarset Kaika ravitsejat Laine Rohti, kes tähistab 82. sünnipäeva.

Loe edasi ...