Aastaga on muutunud ka Taimi Uuesoo astroloogia- talu – uue kuue sai Kalade maja ja valmis Amburi katusealune. Tähistaevast peegeldab nüüd vesi astroloogi oma kätega kaevatud tiigis, millele kulus tööd kokku tervelt seitse aastat. Sven Arbet

Taimi Uuesoo lubab aastavahetuseks Maalehe lugejaile taas üllatusi. “Tahan näidata, milliseid suuri võimalusi astroloogia endas peidab. Lisaks tähtkujude horoskoobile olen koostanud saatusehoroskoobi, mis näitab inimestele, millised saavad olema nende elu ülesanded. Ja seda, mida peaksid mingil kindlal ajal sündinud eneses kõige enam muutma,” vihjab astroloog Uuesoo.

Me pole absoluutselt vabad

Tema meelest tõlgendatakse saatust tihti ettemääratud tulevikuna. Mis tähendab, et sündmuste kulg oleks justkui inimese sünniga juba paigas, ette määratud ja vääramatu. Ning seda üritataksegi astroloogilt teada saada.

Saatusehoroskoop näitab inimestele ära, millised saavad olema nende elu ülesanded.

“Selle vastu, et esivanematelt antakse järglastele edasi füüsilisi tunnuseid ning olemuslikke jooni, ei vaidle enam keegi. Järjest enam leiab tõestust ka väide, et isegi alateadvus on pärandatav. Mis ja kui palju just geneetiliselt või sootsiumi mõjude kaudu, polegi siinjuures tähtis. Oluline on see, et absoluutselt vabad me ei ole,” rõhutab Taimi Uuesoo.

Ja veel: “Olgu maailmavaatega kuidas on, igatahes astroloogia kinnitab, et saatus on seotud palju pikema perioodiga kui inimese elu, ja juhustega pole siin mingit pistmist. Minevikus tehtu on meiega. Ning siin ja praegu tehtav või lahendamatu pärandub tulevikku.”

Taimi Uuesoo on korduvalt rõhutanud, et astroloog ei ole ennustaja. Pigem on roll suunanäitamises. “Tee tööd oma olemuse negatiivsete ning suhteid rikkuvate omadustega, vabane alateadlikust käitumisest ning hirmudest ja liigsetest kirgedest, ela inimeste ja loodusseaduste järgi tänases päevas ning sellega parandadki nii enda kui ka tulevaste saatust,” selgitab Taimi Uuesoo.

Astroloogiatalu kosub

Taimi Uuesoo enda aasta on Nõva kandis Kuresoo talus möödunud toimekalt. Sealses metsataguses majapidamises on iga nurk ja nurgake seotud astroloogiaga. Uue kuue sai Kalade maja, valmis Amburi katusealune. Nii jõuab pererahvas aina ligemale oma unistusele pakkuda raba veeres ja tiigi ääres kodumajutust, mis on tulvil astroloogilistest seostest.

Poliitilise koalitsiooni sünd oli ajaliselt paigas. See, kas minnakse samamoodi edasi või mitte, selgub uue aasta alguses.

Tiik on Taimi Uuesoo enda kaevatud, juba seitsmendat aastat, labidatäite haaval. Ja tööd jätkuvad.
Mis on aastaga teoks saanud

Aasta tagasi avaldas Maaleht lisaks täht­kujude horoskoobile ka Taimi Uuesoo koostatud Eesti sünnikaardi

Paljud asjad, millele ta toona vihjas, on nüüdseks ka teoks saanud. “Poliitilise koalitsiooni sünd oli ajaliselt paigas. See, kas minnakse samamoodi edasi või mitte, selgub uue aasta alguses,” ütleb Taimi Uuesoo. “Sünnikaart näitas välisteema tähtsust ja nii tõusiski arutelu Eesti maine üle välismaal, president aga käis Moskvas.”

Veel näiteid, millele Maaleht varemgi tähelepanu juhtinud. Uuesoo kirjutas, et piirikaubandusse on vaja muutusi, ja muutused tulid – 1. juulist langes Eestis õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiis.

Horoskoop nägi muutuste tegemise vajadust ning arenguid koolisüsteemis ja teaduses. Arutelud koolilõpueksamite ja teaduse napi rahastamise üle ongi aktuaalsed.

Tegelikult võttis Taimi Uue­soo oma töös aluseks kogunisti kaks kaarti, nii 1918. aasta 24. veebruari kui ka taassünnipäeva taevase jäädvustuse 1991. aasta 20. augustil.

Kogu sünnikaart pealkirjaga “Eesti sünnikaart: järgmistel aastatel suureneb jonnakas viha võõra vastu” ilmus 2018. aasta 20. detsembri Maalehes.