Foto: Promomaterjalid

"Lewis" kasvas välja legendaarsest telesarjast "Inspektor Morse", kus Oxfordis ja selle lähistel uurisid mõrvu peainspektor Endeavour Morse (John Thaw suurepärane osatäitmine) ja seersant Robbie Lewis (Kevin Whately). Sari osutus nii populaarseks, et selle viimast osa, kus Morse sureb, vaatas 2000. aastal 13 miljonit britti.

Kevin Whately jätkas oma rolli sarjas "Inspektor Lewis". Sarja alguses naaseb viis aastat pärast oma ülemuse surma ja autoõnnetuses naise kaotanud Robbie Lewis Oxfordi, kus tema kaaslaseks sai Laurence Foxi kehastatud seersant (hiljem inspektor) James Hathaway, kes oli oma eruditsiooni poolest peaaegu võrdne legendaarse Endeavour Morse'iga.

Nii "Inspektor Morse'i" kui "Inspektor Lewist" filmiti kokku 33 seeriat.

"Inspektor Morse" oli briti telemaastikul nii populaarne, et filmiti ka sari "Noor inspektor Morse" ("Endeavour"), mis räägib inspektor Morse'i (Shaun Evans) karjääri algusaegadest. Sari pälvis kõrge hinnangu nii televaatajate kui ka kriitikute poolt ning selle neljandat hooaega näeb briti vaataja juba järgmisel aastal.

Kirjanik Colin Dexter, kelle teostel sarjad põhinevad, on oma testamendis ära märkinud, et mitte keegi ei tohi enam inspektor Morse tegelaskuju mängida, kuna John Thaw kehastatud Morse oli täiuslik.

Dexteri krimiromaane on tõlgitud ka eesti keelde.

Milline sari neist kolmest meeldis sulle kõige enam?