Filmiarhiiv
Filmi “Ohtlikud kurvid” lugu sai alguse komöödiast “Vallatud kurvid”, mis jõudis kinodesse 1959. aasta lõpus. Kuigi kriitikud olid oma arvustustes üsna halastamatud (jäi isegi mulje, nagu nad häbeneksid seda filmi), sai “Vallatud kurvid” rahva hulgas kohe ülipopulaarseks. Seda sõideti Tallinnasse vaatama üle Eesti, sest ainult Tallinnas oli toona (üks) laiekraan­- kino – Rahu Koplis.
Et rahva tulva leevendada, ehitati Sõpruse kino suurde saali (alguses oli Sõpruses kaks kinosaali) mõne nädalaga laiekraan ja kohandati ümber projektorid.

Mõne aja pärast selgus, et “Vallatud kurvid” on saanud menukiks kogu Nõukogude Liidus, seda näidati ka paljudes välisriikides. Filmil olid selleks ju kõik eeldused: ilusad noored inimesed, seiklused mootorratastel ja armuasjades, lai ekraan, ilusad linnapildid ja looduskaunid vaated – kõik see oli niihästi Eesti kui ka meie toonaste vennasvabariikide kinopublikule pärast stalinlikku väheste filmide perioodi nagu tervistav värske tuuleiil, soe vihm põua järel.

Hoogne ja intrigeeriv, lausa hollywoodliku dialoogiga komöödia käivitub aega viitmata, 10–15 sekundit pärast algustiitrit.

Avalehele
2 Kommentaari