HEIKI MAIBERG

ANEKDOOT


HEIKI RAUDLA huumorikogust

Ülekuulamine kapos. Kahtlusalune: “No mis spioon ma olen, olen oma inimene, eestlane!” Kapo ametnik: “Kohe kontrollime. Milliste sõnadega algab Eesti hümni teine salm?” Kahtlusalune: “Sa oled mind ju sünnitand ja üles kasvatand.” Kapo ametnik: “Aitab küll! Jäitegi vahele. Paljud eestlased ei tea korralikult esimestki salmi…”

JUHTUNUD LUGU

HEIKI RAUDLA huumorikogust

Kord Jaltas olles külastas sõber Anton Tšehhovit, kes istus verandal ja tema kõrval toolil lebas suur merebinokkel. “Minu päästja,” naeratas ta ja osutas binoklile. “Mis mõttes päästja?” – “Aga väga lihtsalt. Tuleb keegi mulle külla ja hakkab rääkima, muudkui räägib ja räägib. Ma võtan binokli ja hakkan sellega vaatama. Päeval vaatan merele, öösel taevasse. Siis näib külalisele, et ma mõtlen millestki väga tõsisest ja sügavast asjast, ta kardab mind segada ja vaikib.”

Mõne aja pärast läksid mehed aeda ja istusid pingile. Tuli üks daam ja hakkas rääkima tema teostest. Tšehhov vaatas kord ühele poole, siis teisele poole ja hüüdis teenijannale: “Ole kena, too binokkel!”