Foto: DELFI

Suure ühendkooriga koos on laval Estonian Dream Big Band, Maarja-Liis Ilus, Hedvig Hanson, Lenna Kuurmaa, Genka, Birgit Õigemeel, Gerli Padar, Uku Suviste, Koit Toome, Kristjan Kasearu, Jaan Pehk, Ott Lepland, Estonian Voices, HaleBopp Singers ja ansambel Apelsin.

Peole oli alguses keeruline nime leida, selleks pidi isegi konkursi välja kuulutama, aga vahepeal käibel olnud kepsakamate nimevariantide kõrval kõlab popkooripidu täitsa asiselt ja sümpaatselt.

Sündmuse eestvedaja Mikk Targo: “Lähtusime nime valikul eelkõige sellest, et kuuldes laulupäeva nime popkooripidu, on kõigil selge, millega tegu. Siin ei ole kaksipidi mõistmist!”

Nime pakkus välja Katrin Planhof Skott.

Punklaulupidu on peetud juba kahel korral ning öölaulupidusid võib ikka iga mõne aasta tagant korrata.

Jääb loota, et suurte ühislaulmiste nimistusse ilmub tänavu uus sündmus: kui me ajastu ise enam nii teravalt kõrget ja madalat, poppi ja klassikat ei erista, on ainult ilus ja õige, et meie levimuusika pälvib eraldi tähelepanu.

Lisaks too sotsiaalne tähendus ja väärtus – paljud eestlased on oma riigist ja isegi rahvast võõrandumas, läbi süvitsi minevate ühisolemiste on võimalik võita süsteemi
nüridust.

Esitamisele tulevad lood Aarne Oidi “Suveööst” praeguste pophittideni.

Popkooripeo korraldavad Tartu Muusikafestival ja Eesti Kontsert. Suurimad toetajad on Eesti Autorite Ühing, Tartu linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ja EMT.